Aktualności

Ogłoszenia Parafialne

| dodał:

2 Niedziela zwykła - 19 I 2020 r.

1. Trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan pod hasłem: "Życzliwymi bądźmy". Dzisiaj imieniny J.E. Biskupa pomocniczego Henryka Ciereszko. Zachęcamy do modlitwy w intencji Dostojnego Solenizanta.

2. Zakończyła się kolęda w naszej Parafii. BÓG ZAPŁAĆ! - za gościnność i ofiarność WSZYSTKIM PARAFIANOM, którzy przyjęli kapłanów w swoich domach i mieszkaniach. Dziękujemy za wszystkie ofiary złożone podczas kolędy oraz za wpłacone na konto parafialne.

Rodziny, których domy lub mieszkania zostały pominięte z różnych powodów, a które chcą przyjąć błogosławieństwo kolędowe, są proszone o kontakt osobisty, telefoniczny lub e-mailowy z Parafią w celu ustalenia terminu wizyty duszpasterskiej. W przyszłą niedzielę zostanie przedstawione podsumowanie kolędy.

3. W tym tygodniu:

Jeszcze w tym tygodniu  obowiązuje "porządek kolędowy" jeśli chodzi o odprawianie Mszy św. po południu o godz. 15.00 i kancelaria czynna od 14.00 - 14.45.

  • we wtorek (21 I) wspomnienie św. Agnieszki, Dziewicy i Męczennicy;
  • w piątek (24 I) wspomnienie św. Franciszka Salezego, Biskupa i Doktora Kościoła;
  • w sobotę (25 I) święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła i zakończenie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan. Msza św. o jedność chrześcijan pod przewodnictwem Arcybiskupa Tadeusza Wojdy Metropolity Białostockiego będzie sprawowana w tym dniu o godz. 18.00 w kościele Zmartwychwstania Pańskiego w Białymstoku przy ul. Abpa R. Jałbrzykowskiego 5. Zapraszamy do uczestnictwa.
  • w następną niedzielę (26 I) w naszej Parafii będzie Dzień Misyjny. Słowo Boże będzie głosił misjonarz  Afryki Padri Marko, SAC. Misjonarz będzie rozprowadzał pamiątki religijne i książki. Będzie to również okazja do rozmowy i osobistego spotkania  się z misjonarzem po każdej Mszy św. przy wyjściu w kaplicy św. Jana Pawła II.

4. Archidiecezjalne Wyższe Seminarium Duchowne w Białymstoku w dniach od 31 stycznia do 2 lutego 2020 r. organizuje rekolekcje dla młodzieży męskiej pod hasłem „On żyje i chce, abyś żył”. Serdecznie zapraszamy do udziału w rekolekcjach osoby powyżej 16. roku życia. Więcej szczegółów można znaleźć na stronie internetowej: awsd.bialystok.pl

5. Życzymy Wszystkim dobrej niedzieli oraz pomyślnego tygodnia! Duszpasterze.