Aktualności

Ogłoszenia Parafialne

| dodał:

3 Niedziela zwykła - 26 I 2020 r.

1. Dziś przeżywamy w Kościele niedzielę Słowa Bożego, którą ustanowił papież Franciszek listem apostolskim “Aperuit illis”. Jest ona poświęcona przyjęciu, refleksji oraz krzewieniu Słowa Bożego. Jednocześnie dzisiaj  w naszej Parafii odbywa się Dzień Misyjny. Słowo Boże głosi misjonarz Afryki Padri Marko, SAC. Po każdej Mszy św.  przy wyjściu w kaplicy św. Jana Pawła II będzie okazja spotkania z o. misjomarzem, który będzie rozprowadzał książki i pamiątki religijne. Zachęcamy wiernych do ofiarności na misje.

2. Zakończyła się kolęda w naszej Parafii. DZIĘKUJEMY za gościnność i ofiarność WSZYSTKIM PARAFIANOM, którzy przyjęli kapłanów w swoich domach i mieszkaniach. Odwiedziliśmy 576 rodzin. Dziękujemy za wszystkie ofiary złożone podczas kolędy i wpłacone na konto bankowe parafii - BÓG ZAPŁAĆ! Na budowę naszego kościoła zebraliśmy w gotówce  80.350, - zł., a na konto parafialne w czasie kolędy wpłacono 8.768, - zł. Razem suma wynosi 89.118,-zł.

3. W związku z zakończeniem kolędy Msze św. wieczorne od jutra (27 I) będą odprawiane o godz. 17.00, a kancelaria parafialna czynna od 16.00 do 17.00.

4. W tym tygodniu:

  • w poniedziałek (27 I) wspomnienie bł. Jerzego Matulewicza, Biskupa;
  • we wtorek (28 I) wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, Kapłana i Doktora K-ła;
  • w środę (29 I) wspomnienie bł. Bolesławy Marii Lament, Zakonnicy, założycielki Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny;
  • w piątek (31 I) wspomnienie św. Jana Bosko, Kapłana;
  • 1-sza sobota (1 II) - czcimy Niepokalane Serce Maryi. 

5. Za tydzień, w niedzielę (2 II) święto Ofiarowania Pańskiego czyli Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. z poświęceniem gromnic będą odprawiane zgodnie z porządkiem niedzielnym. Przy wyjściach z kościoła i kaplicy są do nabycia świece gromniczne w cenie 3 zł. za jedną sztukę. W tym dniu Ofiarowania Pańskiego tradycyjnie żegna się żłóbek i kończy śpiewanie kolęd. Jest to Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Modlimy się w intencji sióstr zakonnych i zakonników. Taca będzie zbierana na zakony klauzurowe.

Będzie to również 1-sza niedziela lutego. Po Mszy św. o godz. 7.00 odbędzie sie Różaniec KŻR z Ignatek - Osiedle, a po Mszy św. o 12.00 Różaniec KŻR ze Śródlesia.

6. AWSD w Białymstoku organizuje rekolekcje dla młodzieży męskiej powyżej 16 roku życia w dniach od 31 stycznia do 2 lutego pod hasłem: “On żyje i chce, abyś żył”. Szczegóły na stronie internetowej: awsd.bialystok.pl .

7. Życzymy Wszystkim dobrej niedzieli oraz pomyślnego tygodnia! Duszpasterze.