Aktualności

Ogłoszenia Parafialne

| dodał:

4 Niedziela zwykła - 2 II 2020 r. - święto Ofiarowania Pańskiego - Matki Bożej Gromnicznej

1. Dzisiaj (2 II) I-a niedziela miesiąca - po Mszy św. o godz. 7.00 - Różaniec KŻR z Ignatek - Osiedle, a po Mszy św. o 12.00 - Różaniec KŻR ze Śródlesia. Dziś taca na zakony klauzurowe, za tydzień (9 II) na Fundusz Remontowo-Budowlany Archidiecezji Białostockiej. Dziś żegnamy żłóbek Pana Jezusa i kończy się śpiewanie kolęd.

2. W tym tygodniu:

  • w poniedziałek (3 II) wspomnienie św. Błażeja, Biskupa i Męczennika, Patrona od chorób gardła. Poświęcenie świec i błogosławieństwo św. Błażeja o godz. 7.00 i 17.00.
  • w środę (5 II) wspomnienie św. Agaty, Dziewicy i Męczennicy. Poświęcenie chleba i wody ku czci św. Agaty o godz. 7.00 i 17.00.
  • w czwartek (6 II) wspomnienie św. Męczenników Pawła Miki i Towarzyszy. Jest to 1-szy czwartek lutego - modlimy się o powołania do służby Bożej.
  • 1-szy piątek lutego (7 II) - czcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa. Kapłani odwiedzą chorych w godzinach porannych od. godz. 8.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź od godz. 16.00. Msza św. o godz. 17.00.

3. CARITAS Archidiecezji Białostockiej prosi o przekazanie podatku na rzecz CARITAS potrzebującym. Numer KRS na stronie internetowej białostockiej Caritas.

4. Zapraszamy do lektury lutowego numeru „Dróg Miłosierdzia”, w którym przypominamy osobę bł. ks. Michała Sopoćki, który 15 lutego, 45 lat temu, odszedł do Pana. Zachęcamy do spojrzenia na jego świętość, na jego apostolstwo Miłosierdzia Bożego, które przynoszą obfite owoce w dzisiejszych czasach. Z okazji Światowego Dnia Życia konsekrowanego zamieszczamy artykuł pt. „Z nadzieją patrzeć w przy- szłość”. Polecamy również materiał poświęcony trosce Kościoła o chorych. W stałych rubrykach m.in. teksty: o konieczności modlitwy w pokusie, o granicach dających poczucie bezpieczeństwa w rodzinie, na temat rozwoju dziecka na początku edukacji szkolnej, czy też przekazywania darowizn.

5. Życzymy Wszystkim dobrej niedzieli oraz pomyślnego tygodnia! Duszpasterze.