Aktualności

Ogłoszenia Parafialne

| dodał:

​5 Niedziela zwykła - 9 II 2020 r.

1. Dziś taca na Fundusz Remontowo - Budowlany Archidiecezji Białostockiej. W przyszłą niedzielę (16 II) przybędzie do naszego kościoła przedstawiciel AWSD w Białymstoku, ks. dr Andrzej Kakareko, kanclerz Kurii, aby głosić Słowo Boże i zebrać ofiary na potrzeby Seminarium. Dziękujemy również za ofiary na budowę naszego kościoła parafialnego pw. św. Jana Pawła II, które są składane na tace i przesyłane na rachunek bankowy naszej Parafii.

2. W tym tygodniu:

    • w poniedziałek (10 II) wspomnienie św. Scholastyki, Dziewicy;
    • we wtorek (11 II) wspomnienie NMP z Lourdes. Jest to 26. Światowy Dzień Chorego. Ludzi chorych i starszych, którzy mogą przybyć do kościoła, zapraszamy na Mszę św. o godz. 17.00. Będzie im udzielony Sakrament Namaszczenia Chorych oraz specjalne błogosławieństwo;
    • w piątek (14 II) święto św. Cyryla, Mnicha i Metodego, Biskupa, Patronów Europy.

3. W czwartek (20 II) w kościele św. Stanisława BM. w Białymstoku o godz. 18.00 rozpoczną się  REKOLEKCJE pod tytułem: Zawierzenie się JEZUSOWI przez ręce MARYI według św. Ludwika Marii Grignon de Montfort. Bliższe informacje na ten temat zostaną podane w następną niedzielę (16 II).

4. CARITAS Archidiecezji Białostockiej prosi o przekazanie 1% podatku na rzecz CARITAS potrzebującym. Numer KRS na stronie internetowej białostockiej Caritas, na plakacie i ulotkach.

5. Zapraszamy do lektury lutowego numeru „Dróg Miłosierdzia”, w którym przypominamy osobę bł. ks. Michała Sopoćki, który 15 lutego, 45 lat temu, odszedł do Pana. Zachęcamy do spojrzenia na jego świętość, na jego apostolstwo Miłosierdzia Bożego, które przynoszą obfite owoce w dzisiejszych czasach. Z okazji Światowego Dnia Życia konsekrowanego zamieszczamy artykuł pt. „Z nadzieją patrzeć w przyszłość”. Polecamy również materiał poświęcony trosce Kościoła o chorych. W stałych rubrykach m.in. teksty: o konieczności modlitwy w pokusie, o granicach dających poczucie bezpieczeństwa w rodzinie, na temat rozwoju dziecka na początku edukacji szkolnej, czy też przekazywania darowizn.

6. Życzymy Wszystkim dobrej niedzieli oraz pomyślnego tygodnia! Duszpasterze.