Aktualności

Ogłoszenia Parafialne

| dodał:

6 Niedziela zwykła - 16 II 2020 r.

1. Dzisiaj (16 II) modlitwy i ofiary na tace kierujemy w stronę Wyższej Uczelni Archidiecezjalnej jaką jest Seminarium Duchowne. W naszym budującym się kościele gościmy Profesora AWSD w Białymstoku, ks. prał. dr. Andrzeja Kakareko, Kanclerza Kurii, który głosi Słowo Boże i zbiera ofiary na potrzeby utrzymania tejże instytucji. Modlimy się również o nowe powołania do kapłaństwa i zakonne.

2. W tym tygodniu:

  • w sobotę (22 II) święto Katedry św. Piotra, Apostoła
  • w czwartek (20 II) o godz. 18.00 rozpoczną się w kościele św. Stanisława BM. w Białymstoku REKOLEKCJE pod tytułem: Zawierzenie się JEZUSOWI przez ręce MARYI według św. Ludwika Marii Grignon de Montfort.

3. CARITAS Archidiecezji Białostockiej prosi o przekazanie 1% podatku na rzecz CARITAS potrzebującym. Numer KRS na stronie internetowej białostockiej Caritas, na plakacie i ulotkach.

4. Zapraszamy do lektury lutowego numeru „Dróg Miłosierdzia”, w którym przypominamy osobę bł. ks. Michała Sopoćki, który 15 lutego, 45 lat temu, odszedł do Pana. Zachęcamy do spojrzenia na jego świętość, na jego apostolstwo Miłosierdzia Bożego, które przynoszą obfite owoce w dzisiejszych czasach. Z okazji Światowego Dnia Życia konsekrowanego zamieszczamy artykuł pt. „Z nadzieją patrzeć w przyszłość”. Polecamy również materiał poświęcony trosce Kościoła o chorych. W stałych rubrykach m.in. teksty: o konieczności modlitwy w pokusie, o granicach dających poczucie bezpieczeństwa w rodzinie, na temat rozwoju dziecka na początku edukacji szkolnej, czy też przekazywania darowizn.

5. Życzymy Wszystkim dobrej niedzieli oraz pomyślnego tygodnia! Duszpasterze.