Aktualności

Ogłoszenia Parafialne

| dodał:

1 Niedziela Wielkiego Postu - 1 III 2020 r., o godz. 15.00 - Droga Krzyżowa w Hryniewiczach

1. Dziś jest Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych (Niezłomnych). Dzisiaj (1 III) I-a niedziela miesiąca - po Mszy św. o godz. 7.00 - Różaniec KŻR z Ignatek - Osiedle, a po Mszy św. o 12.00 - Różaniec KŻR ze Śródlesia. Taca w dniu dzisiejszym przeznaczona jest na potrzeby Archidiecezji Białostockiej. W następną II niedzielę (8 III) miesiąca taca na budowę naszego kościoła parafialnego św. Jana Pawła II.

2. Trwają w Parafii pw. św. Stanisława REKOLEKCJE pod tytułem: Zawierzenie się JEZUSOWI przez ręce MARYI według św. Ludwika Marii Grignon de Montfort. Uczestnicy spotykają się na Eucharystii w czwartki o godz. 18.00. Zapraszamy do udziału!

3. W tym tygodniu:

  • w środę (4 III) uroczystość św. Kazimierza, Królewicza, Głównego Patrona Metropolii Białostockiej. O godz. 18.00 będzie sprawowana uroczysta Eucharystia w kościele św. Kazimierza w Białymstoku.
  • 1 czwartek (5 III) miesiąca - dzień modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne
  • 1 piątek (6 III) miesiąca - czcimy Serce Pana Jezusa. Adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź od godz. 16.00. Kapłani odwiedzą chorych w godzinach porannych rozpoczynając od godziny 8.00.
  • 1 sobota (7 III) czcimy Niepokalane Serce NMP.

4. W kościele św. Stanisława w niedzielę (22 III) o godz. 18.00 będzie Msza św. i modlitwa o uzdrowienie za przyczyną św. Ojca Pio (z relikwiami). Prowadzi ks. Kamil Dąbrowski, Dyrektor BSNE. ZAPRASZAMY!

5. Nabożeństwa pasyjne w czasie Wielkiego Postu:

  • DROGA KRZYŻOWA: w piątki o godz. 16.30 przed Mszą św. o godz.17.00.
  • GORZKIE ŻALE: w soboty o 16.30 przed Mszą św. o godz. 17.00 i w niedziele o godz. 11.30 przed Mszą św. o 12.00.
  • Dzisiaj DROGA KRZYŻOWA w Hryniewiczach o godz. 15.00, a w przyszłą niedzielę (8 III) w Ignatkach - Osiedle również o godz. 15.00.

6. W dniach 6-7-8 III w domu księży werbistów w Kleosinie odbędą się rekolekcje dla pracowników Służby Zdrowia. Rozpoczęcie w piątek (6 III) o godz. 18.00.

7. SP Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Św. Rodziny w Białymstoku ogłasza nabór uczniów do klas 0-1 na rok szk. 2020/21 oraz zaprasza na dzień otwarty, 26 III b.r. w godz. 14 do 17.00.

8. Ukazał się marcowy numer „Dróg Miłosierdzia”. Numer zawiera praktyczne porady jak dobrze przeżyć okres Wielkiego Postu. Polecamy też wywiad z bp. Jerzym Mazurem o pracy polskich misjonarzy na całym świecie.

9. UROCZYSTOŚCI DZIĘKCZYNNE ZA OCALENIE MIASTA BIAŁEGOSTOKU, w 31. rocznicę katastrofy pociągu przewożącego chlor, odbędą się w poniedziałek (9 III). Rozpoczęcie o g. 16.30 przy Krzyżu w miejscu katastrofy przy ul. Poleskiej i procesja do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego. O godz. 18.00 Msza Święta w Sanktuarium.

11. W związku z powstającą Kaplicą Adoracji w kościele św. Stanisława BM. w Białymstoku, której poświęcenie planowane jest na 8 maja, zapraszamy wszystkie osoby, które zapisały się na dyżur modlitewny w zakrystii, na pierwsze spotkanie organizacyjne w sobotę (7 III) po wieczornej Mszy św. Zapraszamy wciąż do zapisywania się.

12. Caritas rozprowadza skarbonki jałmużny wielkopostnej pod hasłem: „Dar Juniora dla Seniora”. Akcja realnie wspiera osoby starsze naszej Archidiecezji. Zachęcamy do zaangażowania się.

13. Życzymy Wszystkim dobrej niedzieli oraz pomyślnego tygodnia! Duszpasterze.