Aktualności

Ogłoszenia Parafialne

| dodał:

2 Niedziela Wielkiego Postu - 8 III 2020 r., o godz. 15.00 - Droga Krzyżowa w Ignatkach - Osiedle

1. Dziś przypada Niedziela Misyjna. Przy wyjściu z kościoła zbierane są ofiary do puszki na Misje - Ad Gentes.

2. W tym tygodniu:

● jutro (9 III) wspomnienie św. Franciszki Rzymianki, męczennicy;

● również jutro (9 III) odbędą się uroczystości dziękczynne za ocalenie Białegostoku w 31. rocznicę katastrofy pociągu z chlorem. Rozpoczęcie o g. 16.30 przy Krzyżu przy ul. Poleskiej i procesja do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego. O godz. 18.00 Msza Święta w Sanktuarium.

● w piątek (13 III) przypada 7. rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Pamiętajmy o Ojcu Świętym w modlitwach.

3. W kościele św. Stanisława BM. w Białymstoku w niedzielę (22 III) o godz. 18.00 będzie Msza św. i modlitwa o uzdrowienie za przyczyną św. Ojca Pio (z relikwiami). Prowadzi ks. Kamil Dąbrowski, Dyrektor BSNE. Zapraszamy!

4. Nabożeństwa pasyjne w czasie Wielkiego Postu

  • DROGA KRZYŻOWA: w piątki o godz. 16.30 przed Mszą św. o godz.17.00.
  • GORZKIE ŻALE: w soboty o 16.30 przed Mszą św. o godz. 17.00 i w niedziele o godz. 11.30 przed Mszą św. o 12.00.
  • Dzisiaj DROGA KRZYŻOWA  (8 III) w Ignatkach - Osiedle o godz. 15.00. Za udział w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny.

5. SP Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Św. Rodziny w Białymstoku ogłasza nabór uczniów do klas 0-1 na rok szk. 2020/21 oraz zaprasza na dzień otwarty, 26 III b.r. w godz. 14 do 17.00.

6. Ukazał się nowy numer „Dróg Miłosierdzia”. W nim praktyczne porady jak dobrze przeżyć Wielki Post. Polecamy wywiad z ks. bp. Jerzym Mazurem o pracy polskich misjonarzy na całym świecie.

7. Od 28 lutego w kinach można oglądać film o kulcie NSPJ pt. „Najświętsze Serce”. Opowiada historię objawień św. Małgorzaty Marii Alacoque, a także 12 obietnic złożonych przez Pana Jezusa, a od 13 III wchodzi do kin film „Zieja” o niezwykłym kapłanie, kapelanie wojskowym podczas wojny polsko-rosyjskiej w 1920 roku a także naczelnym kapelanie Szarych Szeregów w czasie Powstania Warszawskiego.

8. W związku z powstającą Kaplicą Adoracji, której poświęcenie planowane jest na 8 maja, zapraszamy do zapisywania się na stały dyżur na jedną godzinę w tygodniu. Lista dostępna jest w zakrystii kościoła św. Stanisława BM. w Białymstoku. W najbliższym czasie planowane jest zainstalowanie podjazdu dla osób niepełnosprawnych. Prosimy również o ofiary na ten cel. Bóg zapłać za wszelkie dotychczas złożone ofiary!

9. Caritas rozprowadza skarbonki jałmużny wielkopostnej pod hasłem: „Dar Juniora dla Seniora”. Akcja realnie wspiera osoby starsze naszej Archidiecezji. Skarbonki przynosimy w niedzielę Miłosierdzia Bożego (19 IV).

10. Życzymy Wszystkim dobrej niedzieli oraz pomyślnego tygodnia! Duszpasterze.