Aktualności

Ogłoszenia Parafialne

| dodał:

3 Niedziela Wielkiego Postu - 15 III 2020

Zarządzenie Arcybiskupa

Uwaga! W związku z zaleceniem Ministra Zdrowia, spotkania formacyjne młodzieży (15 III) i dzieci (22 III) przygotowujących się do Sakramentów św. są odwołane.

TRANSMISJE NABOŻEŃSTW ONLINE


1. W związku ze stanem zagrożenia epidemicznego, Metropolita Białostocki, ks. Arcybiskup Tadeusz Wojda wydał zarządzenie obejmujące wiernych naszej Archidiecezji … Odwołane są najbliższe spotkania formacyjne dzieci i młodzieży przygotowujących się do Sakramentów Komunii św. i Bierzmowania dziś (15) i (22 III). W parafii św. Stanisława wprowadza się dodatkowo Msze św. o godz. 7.30 i 12.45. Prosimy wziąć taką możliwość pod uwagę, tak aby na Mszy św. nie było jednorazowo więcej niż 50 osób. Sytuacja jest bardzo dynamiczna i nie wiemy, co będzie dalej, ale ufamy PANU JEZUSOWI i kościoła nie zamykamy. Bardzo zachęcamy do modlitwy o oddalenie od naszej ojczyzny zarazy, głodu, ognia i wojny.

2. W związku z tym od dziś (15 III) w kościele św. Stanisława rozpoczyna się codzienna i całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w przygotowanej kaplicy ADORACJI. Wystawienie PANA JEZUSA rozpocznie się po Mszy św. o godz. 8.30. Będziemy prosić PANA JEZUSA o ustanie epidemii (zarazy), która dotknęła Polskę i świat. Zachęcamy do trwania na Adoracji pomiędzy Mszami św. Wierni Parafii z Ignatek również zaproszeni są do zapisania się na stały dyżur raz w tygodniu na Adorację NS, która rozpocznie się 8 maja br. W najbliższym czasie planowane jest zainstalowanie tam podjazdu dla osób niepełnosprawnych i dla matek z wózkami dziecięcymi. Można również wesprzeć ten cel ofiarami.

3. W tym tygodniu:

● we wtorek (17 III) wspomnienie św. Patryka, Biskupa;

● w środę (18 III) wspomnienie św. Cyryla Jerozolimskiego, Biskupa i Doktora Kościoła; W tym dniu imieniny obchodzi Ks. Abp Senior Edward Ozorowski - módlmy się w intencji Dostojnego Solenizanta.

● w czwartek (19 III) uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. Msze św. w naszym kościele jak w dzień powszedni.

4. W najbliższy piątek (20 III) w kościele św. Stanisława BM., na Mszy św. wieczornej o godz. 18:00 odbędzie się poświęcenie wody, soli i oleju egzorcyzmowanego. Zachęcamy do zabrania ze sobą butelki z wodą niegazowaną, butelki oleju z oliwek lub słonecznikowego, i sól.

5. Nabożeństwa pasyjne w czasie Wielkiego Postu:

● DROGA KRZYŻOWA: w piątki o godz. 16.30;

● GORZKIE ŻALE: w soboty o godz. 16:30 i w niedziele o godz. 11.30. Za udział w nabożeństwach pasyjnych można uzyskać odpust zupełny.

6. SP Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Św. Rodziny w Białymstoku ogłasza nabór uczniów do klas 0-1 na rok szk. 2020/21.

7. Również w kościele św. Stanisława za tydzień w niedzielę (22 III) o godz. 18.00 będzie Msza św. i modlitwa o uzdrowienie za przyczyną św. Ojca Pio (z relikwiami). Prowadzi ks. Kamil Dąbrowski, Dyrektor BSNE. Zapraszamy!

8. Rekolekcje wielkopostne rozpoczną się w piątek 27 III (spowiedź w sobotę 28 III) i zakończą się w 5 niedzielę Wielkiego Postu 29 III. Rekolekcje poprowadzi o. Henryk Ślusarczyk, SVD, misjonarz.

9. W nowym numerze „Dróg Miłosierdzia” m.in. praktyczne porady jak dobrze przeżyć Wielki Post. Polecamy wywiad z ks. bp. Jerzym Mazurem o pracy polskich misjonarzy na całym świecie.

10. Caritas rozprowadziła skarbonki jałmużny wielkopostnej pod hasłem: „Dar Juniora dla Seniora”. Akcja realnie wspiera osoby starsze naszej Archidiecezji. Skarbonki przynosimy w niedzielę Miłosierdzia Bożego (19 IV). Także przy wyjściu z kościoła do nabycia są świece Paschałki na stół Wielkanocny. Ofiary przeznaczone są na cele charytatywne prowadzone przez Caritas.

11. Życzymy Wszystkim dobrej niedzieli oraz zdrowia duszy i ciała!

Duszpasterze.