Aktualności

Ogłoszenia Parafialne - Program kolędy (PDF)

| dodał:

Bóg się rodzi...

Niedziela Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa - 28 XII 2014 r.

1. Dziś Siostry Misjonarki Świętej Rodziny, które mają kaplicę, dom zakonny i prowadzą przedszkole na terenie naszej parafii (ul. Zielna 16), obchodzą święto patronalne. Otoczmy Siostry i prowadzone przez nie dzieła naszą modlitwą i życzliwością.

2. W środę (31 XII) kończy się Rok Pański 2014. Nabożeństwo dziękczynne za łaski minionego roku o godz. 18.00. W tym dniu mija 4 rocznica śmierci Ks. Prałata Jerzego Raczkowskiego, wieloletniego proboszcza naszej parafii. Msza św. o spokój Jego duszy będzie odprawiona w środę o godz. 18.00.

3. W czwartek (1 I 2015 r.) - Nowy Rok - obchodzimy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi i wspominamy nadanie Dziecięciu Bożemu imienia JEZUS. Msze św. będą odprawiane według porządku niedzielnego. Po Mszy św. o godz. 10.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i litania do Najświętszego Imienia JEZUS. Jest to dzień modlitwy o pokój na świecie i pierwszy czwartek miesiąca stycznia.

W tym dniu za udział w publicznym odmówieniu lub odśpiewaniu hymnu "O Stworzycielu, Duchu, przyjdź" można uzyskać odpust zupełny.

4. W tym tygodniu obchodzimy:

- w piątek (2 I) wspomnienie św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, Biskupów i Doktorów Kościoła; jest to 1-szy piątek miesiąca. Kapłani odwiedzą chorych od godz. 9.00.

- w sobotę (3 I) wspomnienie (dowolne) Najświętszego Imienia Jezus; jest to 1-sza sobota miesiąca.

5. Za tydzień (4 I) 1-sza niedziela miesiąca:

- po Mszy św. o godz. 11.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i krótka adoracja;

- o godz. 15.00 spotkanie opłatkowe KŻR mężczyzn w kościele i modlitwa różańcowa.

6. CARITAS parafialna przygotowała na Święta 21 paczek rodzinnych i 16 paczek dla dzieci, które zostały rozdane potrzebującym. Składamy serdeczne podziękowania Wszystkim, którzy dostarczyli tak wiele różnych produktów na paczki, złożyli ofiary na ten cel do skarbony lub zakupili świecę Caritas.

7. BÓG ZAPŁAĆ! - Ks. Karolowi i al. Dawidowi za przygotowanie pięknego żłóbka w tym roku, a także naszej Parafiance, (prosiła o nie podawanie nazwiska), która ofiarowała choinki ze swojego ogródka do świątecznej dekoracji kościoła.

8. Duszpasterskie odwiedziny w domach naszych parafian - kolęda, rozpocznie się w sobotę (3 I 2015 r.) od godz. 10.oo we wsi Hryniewicze. Planowany program kolędy znajduje się na stronie internetowej naszej parafii: www.stanislaw.bialystok.opoka.org.pl oraz www.ignatki.achibial.pl a także w gablocie w przedsionku kościoła, jak również będzie sukcesywnie podawany w ogłoszeniach na nadchodzący tydzień.

W związku z kolędą, począwszy od 5 stycznia, Msze św. wieczorne będą odprawiane w dni powszednie (oprócz sobót) o godz. 15.00. Kancelaria parafialna będzie czynna o godz. 14.00 do godz. 14.45.

Podczas kolędy będziemy zbierali dobrowolne ofiary:

- parafia św. Stanisława B. M. na dalsze prace renowacyjne w kościele (nastawa ołtarzowa pod tabernakulum, stół ołtarzowy, ambonka, ołtarze boczne z kamienia).

- parafia św. Jana Pawła II na budowę nowej świątyni w Ignatkach - Osiedle.

9. Katechezy przedmałżeńskie w naszej parafii odbędą się od 11 stycznia do 8 lutego 2015 r. przez pięć kolejnych niedziel - Msza św. o godz. 12.45, a następnie konferencja. Dzień skupienia narzeczonych odbędzie się w niedzielę (15 II 2015 r.). Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 12.45, a następnie spotkanie. Zapisy na pierwszym spotkaniu!

10. Życzymy wszystkim dobrej niedzieli oraz wszelkich łask Bożych w Nowym 2015 Roku !

Duszpasterze.

koleda_2015_w_par._sw._Jana_Pawla_II.pdf

koleda_2015_w_par._sw._Stanislawa_B.M.pdf