Aktualności

Ogłoszenia Parafialne

| dodał:

5 Niedziela Wielkiego Postu, 29 III 2020 r.

Nowe zarządzenie ks. Abpa Tadeusza Wojdy SAC, Metropolity Białostockiego - TUTAJ.

1. W związku ze stanem epidemii w parafii św. Stanisława przy ul. Wiadukt, zwiększono liczbę Mszy św. w niedziele. Dodatkowo będą odprawione o godz. 7.30 i 12.45 - tak, aby na Mszy św. nie było jednorazowo więcej niż 5 osób. Zachęcamy do rozważenia takiej możliwości. Módlmy się o oddalenie od naszej Ojczyzny zarazy, głodu, ognia i wojny. Prośmy również o szczęśliwy powrót ks. Proboszcza.

2. W związku z bieżącą sytuacją rozpoczęła się również w kościele św. Stanisława CODZIENNA i CAŁODZIENNA adoracja Najświętszego Sakramentu w przygotowanej kaplicy ADORACJI. Wierni naszej Parafii również są zaproszeni do włączenia się w tę modlitwę z zachowaniem ograniczenia do 5 osób. PAN JEZUS jest Dawcą życia, a nie śmierci i ON może nas uwolnić od wszelkiego zła, także od epidemii koronawirusa!

3. Kancelaria Parafialna jest NIECZYNNA. Można się kontaktować z kapłanem tylko w bardzo PILNYCH sprawach w okolicy sprawowania Mszy św. lub telefonicznie: 604 103 185.

4. Spowiedź możliwa jest przed każdą Mszą św. i dodatkowo codziennie od Pon. do Sob. w godz. 16:00 - 17:00. Zapraszamy, pamiętając aby jednocześnie nie było w kościele więcej niż 5 osób.

5. Codziennie od Pon. do Sob. można przystąpić do Komunii Świętej poza Mszą św. o godz. 16:30, a w Niedzielę o 11:30.

6. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek ograniczone jest tylko do 5 uczestniów, a Gorzkich Żali nie będzie. Prosimy o skorzystanie z tych nabożeństw poprzez Internet.

7. Za tydzień (5 IV) Niedziela Palmowa. Zgodnie z zarządzeniem Episkopatu i naszego Arcybiskupa w tym roku nie może być poświęcenia palm.

8. Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.
Panująca pandemia i wynikające z tego konsekwencje powodują ograniczenia dochodów naszej parafii. Jesteśmy jednak nadal zobowiązani do płacenia na bieżąco rachunków za energię elektryczną, ogrzewanie, wypłaty dla pracujących w parafii osób świeckich. W związku z tym zwracamy się z gorącą prośbą do wiernych naszej parafii o wsparcie materialne i wpłaty na konto parafialne - nawet drobnych datków. Nr konta dostępny jest na stronie internetowej parafii:
Bank Spółdzielczy w Brańsku, Oddział w Białymstoku
PLN: 09 8063 0001 0100 0202 6781 0001

9. CARITAS w przedsionku kościoła rozprowadza świece „paschałki” na stół wielkanocny po 10 zł. Skarbonki jałmużny wielkopostnej przynosimy w niedzielę Miłosierdzia Bożego (19 IV). Przy figurze Matki Bożej Fatimskiej wystawiony jest kosz na dary żywnościowe potrzebującym oraz skarbona CARITAS na ten cel.

10. Życzymy Wszystkim dobrej niedzieli oraz zdrowia duszy i ciała!

Duszpasterze