Aktualności

Ogłoszenia Parafialne

| dodał:

Niedziela Miłosierdzia Bożego - 19 IV 2020 r

1. Dziś (19 IV) Msze św. o godz. 7.00, 10.00, 12.00 i 19.30. Od jutra na każdej Mszy św. może być jednocześnie 35 osób, stosownie do powierzchni naszego kościoła (1 osoba /15 m2). Bardzo zachęcamy do modlitwy o oddalenie od naszej ojczyzny zarazy, głodu, ognia i wojny. Prośmy też Pana Boga o deszcz.

2. Dziś (19 IV) jest święto patronalne kościelnej organizacji charytatywnej CARITAS, obchodzone pod hasłem: “Miłosierdziem budujemy Kościół Boży”, wziętym z nauczania sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego, którego beatyfikacja odbędzie się 7 VI 2020 r. Można składać do kosza przy Grobie Pańskim skarbonki jałmużny wielkopostnej.

3. W tym tygodniu:

  • w czwartek (23 IV) uroczystość św. Wojciecha, Biskupa i Męczennika, głównego Patrona Polski;
  • w piątek (24 IV) uroczystość św. Jerzego, Męczennika, głównego Patrona naszej Archidiecezji i AWSD w Białymstoku
  • w sobotę (25 IV) święto św. Marka, Ewangelisty. Modlimy się o dobre urodzaje.

4. W kościele św. Stanisława trwa CODZIENNA i CAŁODZIENNA adoracja Najświętszego Sakramentu w przygotowanej kaplicy ADORACJI. Wierni naszej Parafii również są zaproszeni do włączenia się w tę modlitwę z zachowaniem ograniczenia do 5 osób. PAN JEZUS jest Dawcą życia, a nie śmierci i ON może nas uwolnić od wszelkiego zła, także od epidemii koronawirusa!

5. Od jutra (20 IV) Kancelaria Parafialna będzie czynna codziennie od godz. 16.00 do 16.45 (Pn-Sob). Zapraszamy!

Nie będzie natomiast udzielana Komunia Święta poza Mszą świętą. Wracamy do zwykłego porządku nabożeństw. Prosimy, aby osoby pragnące przyjąć Komunię Świętą przychodziły na Mszę św. o godz. 7.00 lub 17.00 w dni powszednie.

6. Ze względu na trwającą epidemię koronawirusa Sakrament Bierzmowania wg wstępnych ustaleń ma być udzielony do końca czerwca 2020 r. Termin podamy ze znacznym wyprzedzeniem.

Pierwsza Komunia Święta, zgodnie z zarządzeniem Ks. Abpa Tadeusza Wojdy, może być udzielana małym grupom dzieci np. po 5 osób. Proponujemy, aby I Komunia Święta odbywała się w poszczególne niedziele maja (3, 10, 17, 24 i 31) i czerwca (7 i 14) po 5 dzieci, tak aby na Mszy św. nie było więcej niż 30 osób. Więcej szczegółów na stronie www parafii w zakładce Komunia św..

Terminy Sakramentu Chrztu i Małżeństwa prosimy uzgadniać indywidualnie poprzez pocztę e-mail lub osobiście w kancelarii. Mogą one być udzielone w każdym dniu powszednim o dowolnej godzinie (według życzenia osób zainteresowanych).

7. Bóg zapłać za wszelkie wsparcie w tym czasie naszej Parafii i ofiary złożone w kościele i na konto. To nieodzowna pomoc wobec zobowiązań tj. rachunki za prąd, ogrzewanie, czy wypłaty dla pracujących w parafii osób świeckich. Zachęcamy do nawet drobnych wpłat na konto parafii podane na stronie internetowej.

8. Życzymy Wszystkim obfitych łask i błogosławieństwa od Chrystusa Zmartwychwstałego.

Duszpasterze.

Bóg zapłać za wsparcie Parafii przez wpłaty na konto:

Bank Spółdzielczy w Brańsku, Oddział w Białymstoku

PLN: 09 8063 0001 0100 0202 6781 0001