Aktualności

Ogłoszenia Parafialne

| dodał:

​5 Niedziela Wielkanocna 10 V 2020 r.

1. Dzisiaj w II niedz. miesiąca ofiary na tacę przeznaczone będą na budowę naszego kościoła. BÓG ZAPŁAĆ! za ofiary składane na potrzeby naszej Parafii i wpłacane na konto parafialne.

2. W tym tygodniu:

  • w środę (13 V) wspomnienie NMP z Fatimy;
  • w czwartek (14 V) święto św. Macieja, Apostoła; W tym dniu rozpoczynamy Nowennę do Matki Bożej Rozwiązującej Węzły. Przez dziewięć dni będziemy przygotowywać  się do pierwszego odpustu w naszej Parafii związanego z Kultem Obrazu Matki Bożej Rozwiązującej Węzły. Obecnie mamy w naszym kościele tylko wizualizację głównego ołtarza i tego wizerunku Matki Bożej. Odpust odbędzie się w sobotę 23 maja br.
  • w sobotę (16 V) święto św. Andrzeja Boboli, Prezbitera i Męczennika, Patrona Polski.

3. Za tydzień, w niedzielę (17 V) pierwsza grupa dzieci przystąpi do I Komunii Świętej na Mszy św. o godz. 10.00 (dwoje dzieci) i o godz. 12. (jedno dziecko). Spowiedź dzieci, rodziców, chrzestnych oraz rodzin w sobotę (16 V) o godz. 16.00 - 17,00.

4. Terminy Sakramentu Chrztu i Małżeństwa prosimy uzgadniać indywidualnie poprzez pocztę e-mail lub osobiście w kancelarii. Mogą one być udzielone w każdym dniu powszednim o dowolnej godzinie (według życzenia osób zainteresowanych).

5. Ukazał się majowy numer “Dróg Miłosierdzia”, którego tematem głównym jest obchodzona w tym miesiącu 100. rocznica urodzin św. Jana Pawła II. Polecamy świadectwo Abpa Tadeusza Wojdy, który w czasie pontyfikatu Papieża Polaka studiował i pracował w Rzymie, a także artykuł ukazujący św. Jana Pawła II, który całą kapłańską, biskupią i papieską posługę zawierzył Matce Bożej.

6. Życzymy Wszystkim obfitych łask Bożych i błogosławieństwa od Chrystusa Zmartwychwstałego. DUSZPASTERZE.