Aktualności

Ogłoszenia Parafialne

| dodał:

2 Niedziela po Narodzeniu Pańskim - 4 I 2015 r.

1. Dziś o godz. 15.00 odbędzie się spotkanie opłatkowe Koła Żywego Różańca mężczyzn w kościele, a następnie modlitwa różańcowa.

2. We wtorek (6 I) uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli). Porządek Mszy św. niedzielny. Poświęcenie kredy i kadzidła na każdej Mszy św. Jest to również Misyjny Dzień Dzieci. Taca - na Misje.

3. W następną niedzielę (11 I) święto Chrztu Pana Jezusa i zakończenie okresu Narodzenie Pańskiego, chociaż - tradycyjnie - do 2 lutego będziemy śpiewać kolędy i żłóbek Pana Jezusa pozostanie w kościele. Taca w następną niedzielę na dalsze prace renowacyjne we wnętrzu naszej świątyni.

4. Za tydzień o godz. 15.00 odbędzie się na plebanii spotkanie opłatkowe różnych grup parafialnych: Akcji Katolickiej, Parafialnego Zespołu Caritas, Straży Honorowych, Ruchu Rodzin Nazaretańskich, Chóru Parafialnego, Kół Żywego Różańca. Serdecznie zapraszamy!

5. Za tydzień Joanna M. Jurkiewicz będzie promować swoją książkę pt. "Zwiastunowi z gór" - wspomnienia o św. Janie Pawle II, którą będzie można nabyć w przedsionku kościoła.

6. Planowany program kolędy znajduje się na stronie internetowej naszej parafii: www.stanislaw.bialystok.opoka.org.pl oraz www.ignatki.archibial.pl, a także w gablocie w przedsionku kościoła, jak również będzie sukcesywnie podawany w ogłoszeniach na nadchodzący tydzień.

W związku z kolędą, począwszy od 5 stycznia, Msze św. wieczorne będą odprawiane w dni powszednie (oprócz sobót) o godz. 15.00. Kancelaria parafialna będzie czynna o godz. 14.00 do godz. 14.45.

Podczas kolędy będziemy zbierali dobrowolne ofiary:

- parafia św. Stanisława B. M. na dalsze prace renowacyjne w kościele (nastawa ołtarzowa pod tabernakulum, stół ołtarzowy, ambonka, ołtarze boczne z kamienia).

- parafia św. Jana Pawła II na budowę nowej świątyni w Ignatkach-Osiedle.

7. Katechezy przedmałżeńskie w naszej parafii odbędą się od 11 stycznia do 8 lutego 2015 r. przez pięć kolejnych niedziel - Msza św. o godz. 12.45, a następnie konferencja. Dzień skupienia narzeczonych odbędzie się w niedzielę (15 II 2015 r.). Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 12.45, a następnie spotkanie. Zapisy na pierwszym spotkaniu!

8. Zapraszamy do lektury nowego numeru "Gościa Niedzielnego", a w nim między innymi:

- czym różni się prorok od wróżbity?

- bogata tradycja jasełkowa powróciła ze zdwojoną siłą w postaci Orszaku Trzech Króli;

- kobieta, która zachwyciła Benedykta XVI;

- czego jeszcze nie wiemy o kalendarzu.

9. Ukazał się styczniowy numer "Dróg Miłosierdzia". Zachęcamy do lektury artykułów omawiających papieskie Orędzie na Światowy Dzień Pokoju oraz przedstawiających, jak ważna jest troska i modlitwa o pokój ze strony ludzi wierzących. Znajdziemy też omówienie tegorocznego Tygodnia Ekumenicznego oraz ciekawe opracowanie na temat dzieciństwa Jezusa, w tym spotkanie z Trzema Królami.

10. W roku 2014 w parafii św. Stanisława B. M. ochrzczono 88 dzieci, 57 młodych przyjęło Sakrament Bierzmowania, pobłogosławiono 45 małżeństw, 23 osoby odeszły do wieczności oraz wydano około 44 tys. 700 Komunii św. Natomiast w parafii św. Jana Pawła II ochrzczono 23 dzieci, pobłogosławiono 7 małżeństw, 5 osób odeszło do wieczności oraz wydano około 12 tys. 500 Komunii św.

11. Życzymy wszystkim dobrej niedzieli oraz wszelkich łask Bożych w Nowym 2015 Roku !

Duszpasterze.