Aktualności

Ogłoszenia Parafialne

| dodał:

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego - 31 V 2020 r.

1. Dzisiaj przez cały dzień aż do północy można uzyskać odpust zupełny za odśpiewanie lub odmówienie hymnu do Ducha św.: O Stworzycielu Duchu przyjdź w kościele lub w kaplicy. W naszym kościele trwa czas I Komunii Świętych. Dzisiaj na Mszach św. o godz. 10.00 i 12.00 troje dzieci będzie przystępować po raz pierwszy do Eucharystii. Spowiedź dzieci, ich rodziców, chrzestnych i rodzin dla następnych grup będzie zawsze w sobotę przed Komunią Świętą od godz. 16.00 do 17.00 do końca czerwca. Rodzicom dzieci pierwszokomunijnych dziękujemy za dary ofiarne na budowę kościoła i przygotowanie świątyni do tej uroczystości. BÓG ZAPŁAĆ! za ofiary składane na potrzeby naszej Parafii i wpłacane na konto parafialne.

2. Z dniem 25 maja br. wygasła dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. Zachęcamy do ponownego podjęcia regularnego uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. w kościele i unikania grzechu ciężkiego związanego z jej opuszczaniem. Od dziś władze państwowe zniosły limit osób obecnych w kościele. Zapraszamy serdecznie naszych Parafian i Gości do licznego udziału w Eucharystii w niedziele, święta i dni powszednie.

3. W tym tygodniu:

  • w poniedziałek (1 VI) święto NMP Matki Kościoła. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00, 10.00, 17.00,19,30. W tym dniu rozpoczyna się nabożeństwo Czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa - od poniedziałku do soboty po Mszy św. o godz. 17.00, a w niedzielę o 19.15. Jest to także Dzień Dziecka. Pamiętajmy w modlitwie o najmłodszych.
  • w środę (3 VI) wspomnienie św. Karola Lwangi i Towarzyszy, Męczenników z Ugandy w Afryce.
  • w czwartek (4 VI) święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Jest to 1-szy czwartek miesiąca. Modlimy się o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. W tym dniu kapłani mają dzień wspólnej modlitwy w Sokółce, w sanktuarium Najświętszego Sakramentu.
  • w piątek (5 VI) wspomnienie św. Bonifacego, Biskupa i Męczennika. Jest to 1-szy piątek miesiąca. Kapłani odwiedzą chorych od godz. 8.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu i Spowiedź od godz. 16.00. W tym dniu przypada 29. rocznica wizyty św. Papieża Jana Pawła II w Białymstoku.
  • 1-sza sobota miesiąca przypada 6 czerwca - czcimy Niepokalane Serce Maryi.

4. Za tydzień (7 VI) uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Kończy się czas spowiedzi i Komunii Świętej wielkanocnej. Jest to 1-sza niedziela miesiąca - po Mszy św. o godz. 7.00 - Różaniec KŻR z Ignatek - Osiedle, a przed Mszą św. o godz. 12.00 - Różaniec KŻR ze Śródlesia. W tym roku Procesja Eucharystyczna w Uroczystość Bożego Ciała (11 VI) odbędzie się w Ignatkach - Osiedle na terenie przykościelnym. Prosimy o przygotowanie ołtarzy przez mieszkańców poszczególnych miejscowości naszej Parafii: Pierwszy ołtarz na parkingu przykościelnym - mieszkańcy Śródlesia i bloków Ignatki - Osiedle; drugi przy wyjeździe z parkingu na posesji prywatnej Państwa Łapińskich -  mieszkańcy domów na osiedlu przy kościele; trzeci od ul. Hryniewickiej - mieszkańcy Hryniewicz; czwarty ołtarz przy kaplicy św. Jana Pawła II - mieszkańcy Ignatek - Osiedle przy ul. Leśnej i Zalesie.

5. Mamy już termin udzielenia Sakramentu Bierzmowania dla naszej młodzieży. Udzieli go w naszym kościele ks. Abp. Tadeusz Wojda, Metropolita Białostocki w środę dnia 1 lipca 2020 roku o godz. 17.00. Terminy Sakramentu Chrztu i Małżeństwa prosimy uzgadniać indywidualnie poprzez pocztę e-mail lub osobiście w kancelarii. Mogą one być udzielone w każdym dniu powszednim o dowolnej godzinie (według życzenia osób zainteresowanych).

6. Życzymy Wszystkim dobrej niedzieli, obfitych łask Bożych i błogosławieństwa na każdy dzień. DUSZPASTERZE.

Nowe zarządzenie Arcybiskupa Tadeusza Wojdy:

z_dn._28.05.2020.pdf