Aktualności

Ogłoszenia Parafialne

| dodał:

10 Niedziela zwykła - Uroczystość Najświętszej Trójcy - 7 VI 2020 r.

 1. W Uroczystość Najświętszej Trójcy  kończy się czas spowiedzi i Komunii Świętej przyjmowanej w okresie wielkanocnym. Dzisiaj 1-sza niedziela miesiąca - po Mszy św. o godz. 7.00 - Różaniec KŻR z Ignatek - Osiedle, a przed Mszą św. o godz. 12.00 - Różaniec KŻR ze Śródlesia. W naszym kościele trwa czas I Komunii Świętych. Dzisiaj na Mszach św. o godz. 10.00 i 12.00 dwoje dzieci będzie przystępować po raz pierwszy do Eucharystii. Spowiedź dzieci, ich rodziców, chrzestnych i rodzin dla następnych grup będzie zawsze w sobotę przed Komunią Świętą od godz. 16.00 do 17.00 do końca czerwca. Rodzicom dzieci pierwszokomunijnych dziękujemy za dary ofiarne na budowę kościoła i przygotowanie świątyni do tej uroczystości. BÓG ZAPŁAĆ! za ofiary składane na potrzeby naszej Parafii i wpłacane na konto parafialne. W następną niedzielę ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na potrzeby Seminarium Duchownego w Białymstoku.

2. Z dniem 25 maja br. wygasła dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. Zachęcamy do ponownego podjęcia regularnego uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. w kościele i unikania grzechu ciężkiego związanego z jej opuszczaniem. Od ubiegłej niedzieli władze państwowe zniosły limit osób obecnych w kościele. Zapraszamy serdecznie naszych Parafian i Gości do licznego udziału w Eucharystii w niedziele, święta i dni powszednie.

3. W tym tygodniu:

  • w poniedziałek (8 VI) - wspomnienie św. Jadwigi Królowej;
  • we wtorek (9 VI) - wspomnienie św. Efrema, diakona i doktora Kościoła;
  • w środę (10 VI) - 3. rocznica święceń biskupich ks. Arcybiskupa Tadeusza Wojdy, Metropolity Białostockiego. Polecamy w modlitwie osobę Naszego Pasterza.
  • w czwartek (11 VI) - Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Jest to uroczystość obowiązkowa. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00, 10.00, 12.00,19,30.  W tym roku Procesja Eucharystyczna w Uroczystość Bożego Ciała odbędzie się w Ignatkach - Osiedle po Mszy św. o godz. 10.00 na terenie przykościelnym. Zapraszamy do licznego udziału w procesji dzieci, zwłaszcza dzieci, które w tym roku przystępują do I komunii św. i i młodzież do bierzmowania. Ołtarze na procesję Eucharystyczną przygotowują mieszkańcy poszczególnych miejscowości należących do naszej Parafii.
  • Od piątku zachęcamy do udziału w Nieszporach eucharystycznych, przez całą oktawę, codziennie po Mszy św. o godz. 17:00. W piątek (12 VI) - wspomnienie bł. męczenników Mieczysława Bohatkiewicza, Władysława Maćkowiaka, Stanisława Pyrtka, Henryka Hlebowicza, prezbiterów i Towarzyszy; 
  •  w sobotę (13 VI) - wspomnienie św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła;

4. Został wyznaczony termin udzielenia Sakramentu Bierzmowania dla młodzieży naszej Parafii. Udzieli go w naszym kościele ks. Abp. Tadeusz Wojda, Metropolita Białostocki w środę dnia 1 lipca 2020 roku o godz. 17.00. Szczegóły dotyczące bezpośredniego przygotowania się młodzieży do tej uroczystości podaje jak dotychczas  ks. Jakub na stronie internetowej ksjakub.pl Terminy Sakramentu Chrztu i Małżeństwa prosimy uzgadniać indywidualnie poprzez pocztę e-mail lub osobiście w kancelarii. Mogą one być udzielone w każdym dniu powszednim o dowolnej godzinie (według życzenia osób zainteresowanych).

5. Ukazał się kolejny numer „Dróg Miłosierdzia”, którego głównym tematem jest nabożeństwo do Najświętszego Serca Jezusa. Polecamy artykuły poświęcone sercu ludzkiemu jako miejscu spotkania z Bogiem, historii kultu oraz litanii do Najświętszego Serca Jezusa. Zapraszamy do lektury stałych rubryk czasopisma, takich jak: "Na szlakach maryjnych objawień", "Kapłani, którzy ratowali Żydów", czy rubrykę omawiającą poszczególne części Mszy Świętej. W aktualnościach z Archidiecezji zamieszczone są tegoroczne nominacje proboszczowskie. Wśród nich jest również ks. Jakub Budkiewicz, dotychczas wikariusz, któremu gratulujemy awansu na proboszcza do Parafii pw. NMP Pocieszenia w Zalesiu w dekanacie Dąbrowa Białostocka. Dziękujemy za trzyletnią piękną i owocną pracę duszpasterską w Parafii pw. św. Jana Pawła II. Podziękowanie i pożegnanie z naszą Parafią ks. Jakuba odbędzie się w niedzielę 26 lipca br.

6. Życzymy Wszystkim dobrej niedzieli, obfitych łask Bożych i błogosławieństwa na każdy dzień. DUSZPASTERZE.