Aktualności

Ogłoszenia Parafialne

| dodał:

11 Niedziela zwykła - 14 VI 2020 r.

1. Trwa oktawa Bożego Ciała. Codziennie po Mszy św. o godz. 17.00 są odprawiane Nieszpory o Najświętszym Sakramencie z litanią do NSPJ. Serdecznie zapraszamy do udziału. Zakończenie oktawy Bożego Ciała w czwartek (18 VI) na Mszy św. o godz. 17.00. Odbędzie się także błogosławieństwo dzieci oraz kwiatów i ziół. Składamy serdeczne podziękowania za przygotowanie pięknych ołtarzy na Procesję Bożego Ciała wszystkim, którzy natrudzili się przy tej pracy i za liczny udział naszych parafian i gości w tej pierwszej procesji przy naszym kościele w Ignatkach -Osiedle. BÓG ZAPŁAĆ! 

Dzisiaj na Mszach św. o godz. 10.00 i 12.00 siedmioro dzieci będzie przystępować po raz pierwszy do Eucharystii. Spowiedź dzieci, ich rodziców, chrzestnych i rodzin dla następnych grup będzie zawsze w sobotę przed Komunią Świętą od godz. 16.00 do 17.00 do końca czerwca. Rodzicom dzieci pierwszokomunijnych dziękujemy za dary ofiarne na budowę kościoła i przygotowanie świątyni do tej uroczystości. Wszystkim naszym parafianom i gościom - BÓG ZAPŁAĆ za ofiary składane na tacę i wpłacane na konto parafialne.

Dziś ofiary na tacę są zbierane na potrzeby Archidiecezjalnego Wyższego Seminarium Duchownego w Białymstoku.

2. W tym tygodniu:

  • w środę (17 VI) wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego;
  • w piątek (19 VI) uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze św. jak w dzień powszedni. W tym dniu ze względu na uroczystość nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  • w sobotę (20 VI) wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
  • w następną niedzielę (21 VI) puszka na KUL i Centrum Pastoralno - Katechetyczne w Białymstoku.

3. Sakrament Bierzmowania naszej młodzieży zostanie udzielony w środę (1 VII) o godz. 17.00 przez Ks. Arcybiskupa Tadeusza Wojdę, Metropolitę Białostockiego. W następną niedzielę (21 VI) po Mszy św. o godz. 10.00 odbędzie się spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania. Szczegóły dotyczące bezpośredniego przygotowania się młodzieży do tej uroczystości podaje jak dotychczas ks. Jakub na stronie internetowej ksjakub.pl (link jest dostępny ze stony internetowej naszej parafii: ignatki.archibial.pl}

4. Zachęcamy do lektury czerwcowego numeru “Dróg Miłosierdzia”, którego głównym tematem jest nabożeństwo do Najświętszego Serca Jezusa. Polecamy artykuły poświęcone sercu ludzkiemu jako miejscu spotkania z Bogiem, historii kultu oraz litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

5. Życzymy Wszystkim dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Duszpasterze