Aktualności

Ogłoszenia Parafialne

| dodał:

12 Niedziela zwykła - 21 VI 2020 r.

1. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 12.00 dwoje dzieci przystąpi po raz pierwszy do Eucharystii. Spowiedź dzieci, ich rodziców, chrzestnych i rodzin z ostatniej grupy dzieci przygotowanych do I komunii św. będzie najbliższą w sobotę przed Komunią Świętą od godz. 16.00 do 17.00. Rodzicom dzieci pierwszokomunijnych dziękujemy za dary ofiarne na budowę kościoła i przygotowanie świątyni do tej uroczystości. Wszystkim naszym parafianom i gościom - BÓG ZAPŁAĆ za ofiary składane na tacę i wpłacane na konto parafialne. Dziś przed kościołem zbiórka do puszki na KUL i Centrum Pastoralno - Kateche tyczne w Białymstoku.

2. W tym tygodniu:

  • w poniedziałek (22 VI) wspomnienie św. Paulina z Noli, Biskupa oraz św. Męczenników Jana Fishera i Tomasza More’a.
  • w środę (24 VI) uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.
  • piątek (26 VI) wspomnienie św. Zygmunta Gorazdowskiego, Kapłana.
  • w sobotę (27 VI) wspomnienie NMP Nieustającej Pomocy i św. Cyryla Aleksandryjskiego, Biskupa i Doktora Kościoła.

3. Nabożeństwo czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa jest odprawiane codziennie po Mszy św. o godz. 17.00.

4. Zachęcamy do lektury czerwcowego numeru “Dróg Miłosierdzia”, którego głównym tematem jest nabożeństwo do Najświętszego Serca Jezusa.

Polecamy artykuły poświęcone:

  • sercu ludzkiemu jako miejscu spotkania z Bogiem,
  • historii kultu NSPJ,
  • litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

5. Sakrament Bierzmowania dla naszej młodzieży udzieli ks. Abp Tadeusz Wojda, Metropolita Białostocki w środę (1 VII) o godz. 17.00. Trwa bezpośrednie przygotowanie do uroczystości. Dzisiaj (21 VI) po Mszy św. o godz. 10.00 odbędzie się spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania. W sobotę (27 VI) po Mszy św. o godz. 17.00 - próba w kościele z udziałem młodzieży i w przyszłym tygodniu (30 VI) we wtorek o godz. 16.00 - spowiedź. Szczegóły dotyczące bezpośredniego przygotowania się młodzieży do tej uroczystości podaje ks. Jakub na stronie internetowej ksjakub.pl (link jest dostępny ze stony internetowej naszej parafii: ignatki.archibial.pl}

6. Życzymy Wszystkim dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Duszpasterze