Aktualności

Ogłoszenia Parafialne

| dodał:

​14 Niedziela zwykła - 5 VII 2020 r.

1. Dziś jest 1-sza niedziela miesiąca. Po Mszy św.  o godz. 7.00 różaniec KŻR Ignatki - Osiedle, a przed Mszą św. o godz. 12.00 różaniec KŻR ze Śródlesia. Dziś ofiary na tacę są zbierane na potrzeby Archidiecezji Białostockiej. W przyszłą tj. drugą niedzielę miesiąca ofiary na tacę będą przeznaczone na budowę naszego kościoła parafialnego.

2. W tym tygodniu:

  • Uwaga! Zmieniamy rozkład odprawiania mszy św. w dni powszednie w miesiącach urlopowych i wakacyjnych lipcu i sierpniu. Od poniedziałku (6 VII) nie będzie mszy św. rano o godz. 7.00. Pozostaje msza św. o godz. 17.00. Kancelaria pozostaje bez zmian w godz. od 16.00 do 17.00
  • w poniedziałek (6 VII) wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej. Jest to dzień patronalny Apostolstwa Chorych.
  • w środę (8 VII) wspomnienie św. Jana z Dukli, Kapłana.
  • w czwartek (9 VII) wspomnienie św. Męczenników Augustyna, Kapłana i Towarzyszy.
  • w sobotę (11 VII) święto św. Opata Benedykta, Patrona Europy.

3. Za tydzień (12 VII) 2 tura wyborów na Prezydenta Polski. Zachęcamy do wzięcia udziału w głosowaniu, popierając kandydata, który uszanuje wartości chrześcijańskie i zadba o dobro wszystkich rodaków.

4. W ubiegłą niedzielę do I komunii św. przystąpiło siedmioro dzieci. To była ostatnia grupa dzieci przygotowanych do przyjęcia pierwszy raz Eucharystii. Razem w tym roku do I Komunii św. przystąpiło 30 dzieci. W ubiegłym tygodniu (1 VII) do sakramentu bierzmowania przystąpiło 30 młodzieży. Rodzicom dzieci pierwszokomunijnych jak również bierzmowanych i młodzieży  i ks. Jakubowi dziękujemy za owocne przygotowanie dzieci i młodzieży do tych sakramentów. Serdecznie dziękujemy Pani Marzenie i Chórowi Parafialnemu za piękną oprawę muzyczną uroczystości. Rodzicom składamy serdeczne podziękowanie za dary ofiarne na budowę kościoła oraz dekoracje, kwiaty i przygotowanie świątyni do tych uroczystości. Wszystkim naszym parafianom i gościom - BÓG ZAPŁAĆ za ofiary składane na tacę i wpłacane na konto parafialne.

5. Ukazał się wakacyjny (lipiec - sierpień) numer “Dróg Miłosierdzia”, poświęcony w głównej mierze przypadającej w sierpniu 100 rocznicy Bitwy Warszawskiej, zwanej Cudem nad Wisłą. Ponadto są artykuły na temat przekazywania przez Kościół nauki Ewangelii w czasie epidemii koronawirusa, a także teksty ukazujące jak Bóg przemawia w ciszy, podczas odpoczynku i przez piękno przyrody. Jest również artykuł dotyczący Herbu Archidiecezji Białostockiej, który od strony graficznej w oparciu o przyjęte założenia ideowe opracował ks. Jakub Budkiewicz. Numer wakacyjny ma zwiększoną objętość, a cena pozostaje bez zmian (3 zł/egz.). Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

6. Pod chórem przy wyjściu z kościoła jest do obejrzenia, przygotowana wystawa przez Akcję Katolicką Archidiecezji Białostockiej z ok. 100 - lecia urodzin św. Jana Pawła II. Jest do obejrzenia wiele pięknych fotografii z pobytu Ojca Świętego w Białymstoku w roku 1991.

6. Przedszkole Sióstr Misjonarek Św. Rodziny (ul. Zielna 16) zaprasza dzieci w wieku od 2,5 do 6 lat w swoje szeregi. Zapewniamy dzieciom wychowanie w duchu wartości katolickich oraz wszechstronny rozwój. Wspieramy rodziny materialnie, obniżając potrzebującym czesne. Zadbaj o dobro duchowe Twojej pociechy.

7. Życzymy Wszystkim dobrych urlopów i bezpiecznych wakacji również dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.