Aktualności

Ogłoszenia Parafialne

| dodał:

1 Niedziela zwykła - Święto Chrztu Pańskiego - 11 I 2015 r.

1. Dziś kończy się okres Narodzenia Pańskiego, ale - tradycyjnie - do święta Matki Bożej Gromnicznej (2 II) będziemy śpiewać kolędy oraz w kościele pozostanie żłóbek Pana Jezusa.

2. Dziś gościmy w naszym kościele panią Joannę Jurkiewicz, która promuje swoją książkę pod tytułem "Zwiastunowi z gór", którą można nabyć przy wyjściu ze świątyni.

3. Taca w dzisiejszą niedzielę jest przeznaczona na dalsze prace renowacyjne we wnętrzu naszej świątyni. Dziękujemy za Waszą ofiarność na ten cel, okazywaną podczas kolędy, a także za ofiary składane na tacę i wpłaty na konto bankowe Parafii - Bóg zapłać !

4. Dziś o godz. 15.00 odbędzie się na plebanii spotkanie opłatkowe różnych grup parafialnych: Akcji Katolickiej, Parafialnego Zespołu Caritas, Straży Honorowych, Ruchu Rodzin Nazaretańskich, Chóru Parafialnego, Kół Żywego Różańca. Serdecznie zapraszamy!

5. Planowany program kolędy znajduje się na stronie internetowej naszej parafii: www.stanislaw.bialystok.opoka.org.pl oraz www.ignatki.archibial.pl, a także w gablocie w przedsionku kościoła, jak również będzie sukcesywnie podawany w ogłoszeniach na nadchodzący tydzień.

W związku z kolędą, począwszy od 5 stycznia, Msze św. wieczorne są odprawiane w dni powszednie (oprócz sobót) o godz. 15.00. Kancelaria parafialna jest czynna o godz. 14.00 do godz. 14.45 po południu, a rano od 8.00 do 9.00.

Podczas kolędy zbieramy dobrowolne ofiary:

- parafia św. Stanisława B. M. na dalsze prace renowacyjne w kościele (nastawa ołtarzowa pod tabernakulum, stół ołtarzowy, ambonka, ołtarze boczne z kamienia).

- parafia św. Jana Pawła II na budowę nowej świątyni w Ignatkach-Osiedle.

6. Katechezy przedmałżeńskie w naszej parafii rozpoczynają się dziś i trwają do 8 lutego 2015 r. przez pięć kolejnych niedziel. Msza św. o godz. 12.45, a następnie konferencja. Dzień skupienia narzeczonych odbędzie się w niedzielę (15 II 2015 r.). Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 12.45, a następnie spotkanie. Zapisy na pierwszym spotkaniu!

7. Zapraszamy do lektury nowego numeru "Gościa Niedzielnego", a w nim między innymi:

- czy opanowała nas "mentalność rozwodowa?

- Sri Lanka czeka na papieża Franciszka;

- wielka porażka homeopatii;

- czy latanie samolotem jest bezpieczne?

8. Ukazał się styczniowy numer "Dróg Miłosierdzia". Zachęcamy do lektury artykułów omawiających papieskie Orędzie na Światowy Dzień Pokoju oraz przedstawiających, jak ważna jest troska i modlitwa o pokój ze strony ludzi wierzących. Znajdziemy też omówienie tegorocznego Tygodnia Ekumenicznego oraz ciekawe opracowanie na temat dzieciństwa Jezusa.

9. Życzymy wszystkim dobrej niedzieli oraz pomyślnego tygodnia!

Duszpasterze.