Aktualności

Ogłoszenia Parafialne

| dodał:

15 Niedziela zwykła,12 VII 2020 r.

1. Dzisiaj w II niedzielę miesiąca ofiary na tacę przeznaczymy na budowę naszego kościoła. W tym tygodniu ruszają prace budowlane dokończenia wieży i frontonu kościoła. BÓG ZAPŁAĆ! za ofiary składane na potrzeby naszej Parafii i wpłacane na rachunek bankowy naszej Parafii. Dziękujemy również za akcję zbiórki złomu pod hasłem „Każda rodzina przekazuje złom na dzwon” - na dzwon św. Jana Pawła II. Kontener na złom jest ustawiony na parkingu parafialnym.

2. Dziś (12 VII) 2. tura wyborów na Prezydenta Polski. Zachęcamy do wzięcia udziału w głosowaniu.

3. W tym tygodniu:

  • w poniedziałek (13 VII) wspomnienie św. Pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta;
  • we wtorek (14 VII) wspomnienie św. Kamila de Lellis, Prezbitera oraz św. Henryka;
  • w środę (15 VII) wspomnienie św. Bonawentury, Biskupa i Doktora Kościoła;
  • w czwartek (16 VII) wspomnienie NMP z Góry Karmel;
  • w sobotę (18 VII) wspomnienie św. Szymona z Lipnicy, Prezbitera.

4. W następną niedzielę (19 VII) rozpoczyna się Tydzień św. Krzysztofa. Z tej okazji za tydzień odbędzie się po każdej Mszy św. poświęcenie pojazdów mechanicznych. Przy poświęceniu będą zbierane ofiary na środki transportu dla polskich misjonarzy, pracujących w różnych krajach świata. Kierowcy otrzymają obrazek z wizerunkiem św. Krzysztofa i modlitwą.

5. Ukazał się wakacyjny numer „Dróg Miłosierdzia”, poświęcony w głównej mierze przypadającej w sierpniu 100 rocznicy Bitwy Warszawskiej, zwanej Cudem nad Wisłą. Numer wakacyjny ma zwiększoną objętość, a cena pozostaje bez zmian (3 zł/egz.). Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

6. Przedszkole Sióstr Misjonarek Św. Rodziny (ul. Zielna 16) zaprasza dzieci w wieku od 2,5 do 6 lat w swoje szeregi.

7. Życzymy Wszystkim dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia oraz udanych, bezpiecznych wakacji i urlopów. Duszpasterze