Aktualności

Ogłoszenia Parafialne

| dodał:

​16 Niedziela zwykła,12 VII 2020 r.

1.  Dziś (19 VII) rozpoczyna się XXI Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa pod hasłem: “Umocnieni Eucharystią niesiemy Chrystusa”. Z tej okazji odbędzie się po każdej Mszy św. poświęcenie pojazdów mechanicznych. Przy poświęceniu będą zbierane ofiary na środki transportu dla polskich misjonarzy, pracujących w różnych krajach świata. Kierowcy otrzymają obrazek z wizerunkiem św. Krzysztofa i modlitwą.

2.  BÓG ZAPŁAĆ! za ofiary składane na potrzeby naszej Parafii i wpłacane na rachunek bankowy naszej Parafii. Dziękujemy również za akcję zbiórki złomu pod hasłem „Każda rodzina przekazuje złom na dzwon” - na dzwon św. Jana Pawła II. Kontener na złom jest ustawiony na parkingu parafialnym.

3. W tym tygodniu:

  • w poniedziałek (20 VII) wspomnienie bł. Czesława, prezbitera;
  • we wtorek (21 VII) wspomnienie św. Apolinarego, biskupa i męczennika oraz wspomnienie św. Wawrzyńca z Brindisi, prezbitera i doktora Kościoła;
  • w środę (22 VII) święto św. Marii Magdaleny ;
  • w czwartek (23 VII) święto św. Brygidy, zakonnicy patronki Europy; 
  • w piątek (24 VII) wspomnienie św. Kingi, dziewicy
  • w sobotę (25 VII) wspomnienie św. Jakuba, Apostoła. W tym dniu imieniny obchodzi ks. Jakub Budkiewicz - polecamy modlitwom i życzliwej pamięci wszystkich parafian dostojnego solenizanta. Pożegnanie ks. Jakuba z naszą Parafią odbędzie się w następną niedzielę (26 VII) na każdej Mszy św.

4. Ukazał się wakacyjny numer „Dróg Miłosierdzia”, poświęcony w głównej mierze przypadającej w sierpniu 100 rocznicy Bitwy Warszawskiej, zwanej Cudem nad Wisłą. Numer wakacyjny ma zwiększoną objętość, a cena pozostaje bez zmian (3 zł/egz.). Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

5. Przedszkole Sióstr Misjonarek Św. Rodziny (ul. Zielna 16) zaprasza dzieci w wieku od 2,5 do 6 lat w swoje szeregi.

6. Życzymy Wszystkim dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia oraz udanych, bezpiecznych wakacji i urlopów. Duszpasterze