Aktualności

Ogłoszenia Parafialne

| dodał:

17 Niedziela zwykła, 26 VII 2020 r.

1. Dziś kończy się XXI Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa pod hasłem: „Umocnieni Eucharystią niesiemy Chrystusa”. Pojazdy mechaniczne zostały poświęcone w ubiegłą niedzielę. Jeśli ktoś ma jeszcze auto lub inny pojazd do poświęcenia, prosimy zwrócić się do księdza z prośbą o poświęcenie indywidualne.

2. W tym tygodniu:

  • we wtorek (28 VII) wspomnienie św. Szarbela Makhlufa, Prezbitera;
  • w środę (29 VII) wspomnienie św. Marty;
  • w czwartek (30 VII) wspomnienie św. Piotra Chryzologa, Biskupa i Doktora Kościoła;
  • w piątek (31 VII) wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, Prezbitera;
  • w sobotę (1 VIII) wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, Biskupa i Doktora Kościoła. W tym dniu rozpoczyna się sierpień - miesiąc trzeźwości. Podejmijmy wyrzeczenie trzeźwości i abstynencji od napojów alkoholowych jako wynagrodzenie za grzechy pijaństwa i alkoholizmu w naszej Ojczyźnie. Jest to 1-sza sobota miesiąca. Czcimy Niepokalane Serce NMP. W tym dniu przypada 76 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego.
  • w następną niedzielę (2 VIII) taca na KUL i Centrum Pastoralno - Katechetyczne w Białymstoku.
  • Przyszła niedziela będzie 1-szą niedzielą miesiąca - po Mszy św. o godz. 7.00 odbędzie się Różaniec KŻR z Ignatek - Osiedle, a przed Mszą św. o godz. 12.00 - Różaniec KŻR ze Śródlesia.
  • Dnia 2 sierpnia wspomina się NMP Anielską. W związku z tym można uzyskać odpust zupełny “Porcjunkuli”. Warunki uzyskania tego odpustu: pobożne nawiedzenie kościoła parafialnego i odmówienie w nim: Ojcze nasz i Wierzę w Boga, przystąpienie do Komunii Świętej, wykluczenie przywiązania do grzechu oraz modlitwa w intencjach Ojca Świętego.

3. W tym roku z racji na stan pandemii koronawirusa 28. Ekumeniczna Piesza Pielgrzymka z Białegostoku do Wilna w tradycyjnej formie się nie odbędzie. Priorytetem w tym względzie jest nasze wspólne bezpieczeństwo. Nie chcemy, aby nasza Pielgrzymka stała się dla kogokolwiek zagrożeniem. Wielkim pragnieniem organizatorów jest, aby 28. Ekumeniczna Piesza Pielgrzymka do Wilna, choć z ograniczeniami, ale zapisała się w tradycję naszego pielgrzymowania. Dlatego w tym roku przez teren wileńszczyzny od granicy białorusko-litewskiej wyruszą kapłani i klerycy wraz z obsługą pielgrzymki. Wszystkich pielgrzymów zachęcamy do duchowego pielgrzymowania. Szczegóły na stronie internetowej pielgrzymki wilenska.bialystok.pl. Dnia 24 sierpnia br. organizowany jest wyjazd autokarowy z Białegostoku do Wilna, aby powitać pielgrzymów. Będzie też możliwość uczestnictwa w Mszy św. o godz. 16:00 w Ostrej Bramie. Wszelkie szczegóły i zapisy na wyjazd tylko i wyłącznie drogą mailową lub pod numerem telefonu +48 579 553 753.

4. Składam serdeczne podziękowanie ks. Proboszczowi Edwardowi Łapińskiemu i Parafianom św. Piotra i Pawła w Wysokiem Mazowieckiem za bezpłatne przekazanie z przewiezieniem do naszej Parafii następujących używanych rzeczy i wyposażenia do kościoła: 14 ławko - klęczników, 2 konfesjonały, 6 ławek na stalowych nogach, 3 uchwyty stalowe na drzewka, 2 tablice korkowe, 2 uchwyty na flagi, 1 katafalk stalowy, 4 wazony, 1 podstawka pod paschał, 2 świeczniki, 3 częściowo spalone paschały.

Wszystkim naszym parafianom i gościom - BÓG ZAPŁAĆ za ofiary składane na tacę i wpłacane na konto parafialne.

5. Parafianie z Proboszczem składają serdeczne podziękowanie ks. Jakubowi Budkiewiczowi za trzyletnią posługę duszpasterską w naszej Parafii. Z okazji imienin życzymy ks. Jakubowi dużo zdrowia, Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej Rozwiązującej Węzły i wstawiennictwa św. Jana Pawła II. ks. Jakuba otaczamy modlitwą i życzymy nowego Bożego zapału w duszpasterstwie na stanowisku proboszcza w Parafii pw. NMP Pocieszenia w Zalesiu w Dekanacie Dabrowa Białostocka. W prezencie od naszej Parafii i wiernych przekazujemy ks. Jakubowi albę kapłańską, ornat z wizerunkiem św. Jana Pawła II oraz modlitwę i występ Chóru Parafialnego - wszystko na większą chwałę Bożą.

6. Życzymy Wszystkim dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia oraz udanych, bezpiecznych wakacji i urlopów. Duszpasterze.