Aktualności

Ogłoszenia Parafialne

| dodał:

​18 Niedziela zwykła - 2 VIII 2020 r.

1. Dziś jest 1-sza niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 7.00 różaniec KŻR Ignatki - Osiedle, a przed Mszą św. o godz. 12.00 różaniec KŻR ze Śródlesia. Dziś ofiary na tacę są zbierane na potrzeby KUL i Centrum Pastoralne - Katechetyczne w Białymstoku. W przyszłą tj. drugą niedzielę miesiąca ofiary na tacę będą przeznaczone na budowę naszego kościoła parafialnego. BÓG ZAPŁAĆ! za ofiary składane na potrzeby naszej Parafii i wpłacane na konto parafialne

2. Dziś można uzyskać odpust zupełny tak zwanej “Porcjunkuli”. Warunki uzyskania odpustu: pobożne nawiedzenie kościoła parafialnego, odmówienie w nim Ojcze nasz i Wierzę w Boga, przystąpienie do Komunii Świętej, wykluczenie przywiązania do grzechu i modlitwa w intencjach Ojca Świętego.

3. Trwa sierpień - miesiąc trzeźwości. Podejmijmy postanowienie trzeźwości i abstynencji jako wynagrodzenie za grzechy pijaństwa i wyraz troski o trzeźwość narodu polskiego.

4. W tym tygodniu:

  • we wtorek (4 VIII) wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, Prezbitera, Patrona Proboszczów;
  • w środę (5 VIII) wspomnienie rocznicy poświęcenia Rzymskiej Bazyliki NMP;
  • w czwartek (6 VIII) święto Przemienienia Pańskiego. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00 i 17.00. Jest to 1-szy czwartek miesiąca - modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne.
  • w piątek (7 VIII) wspomnienie św. Męczenników Sykstusa II, Papieża i Towarzyszy. Jest to 1-szy piątek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź od godz. 16.00. Odwiedziny kapłana u chorych z Komunią Świętą od godz. 8.00 do 10.00.
  • w sobotę (8 VIII) wspomnienie św. Dominika, Prezbitera.

5. Życzymy Wszystkim dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia oraz udanych, bezpiecznych wakacji i urlopów. Duszpasterze.