Aktualności

Ogłoszenia Parafialne

| dodał:

​19 Niedziela zwykła - 9 VIII 2020 r.

1. Trwa sierpień - miesiąc trzeźwości. Podejmijmy postanowienie trzeźwości i abstynencji jako wynagrodzenie za grzechy pijaństwa oraz wyraz troski o trzeźwość Narodu Polskiego. W dniu dzisiejszym (II niedziela miesiąca) ofiary na tacę przeznaczymy na budowę naszego kościoła parafialnego. BÓG ZAPŁAĆ! za ofiary składane na potrzeby naszej Parafii i wpłacane na konto parafialne.

2. W tym tygodniu:

  • w poniedziałek (10 VIII) święto św. Wawrzyńca, Diakona i Męczennika;
  • we wtorek (11 VIII) wspomnienie św. Klary, Dziewicy;
  • w środę (12 VIII) wspomnienie św. Joanny Franciszki de Chantal, Zakonnicy;
  • w czwartek (13 VIII) wspomnienie św. Męczenników Poncjana, Papieża i Hipolita, Prezbitera;
  • w piątek (14 VIII) wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, Prezbitera i Męczennika;
  • w sobotę (15 VIII) Uroczystość Wniebowzięcia NMP, czyli Matki Bożej Zielnej. W tym dniu przypada 100. rocznica Bitwy Warszawskiej, zwanej Cudem nad Wisłą. Msze św. w naszym kościele według porządku niedzielnego (7.00, 10.00, 12.00, 17.00 i 19.30). Na każdej Mszy św. będzie poświęcenie plonów i kwiatów. Przy wyjściu z kościoła będzie zbiórka do puszki na Archidiecezjalne Radio “i”.

3. Msza św. w 100-lecie Bitwy Białostockiej oraz sowieckiego mordu na mieszkańcach Białegostoku będzie sprawowana w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w niedzielę (16 VIII) o godz. 18.00.

4. W następną niedzielę (16 VIII) obchodzimy Dzień Solidarności z mieszkańcami BEJRUTU w Libanie, poszkodowanymi przez potężny wybuch. W związku z tym przed kościołem po każdej Mszy św. będzie prowadzona przez CARITAS, zbiórka do puszki na pomoc poszkodowanym i cierpiącym mieszkańcom BEJRUTU.

5. Życzymy Wszystkim dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia oraz udanych, bezpiecznych wakacji i urlopów. Duszpasterze