Aktualności

Ogłoszenia Parafialne

| dodał:

22 Niedziela zwykła, 30 VIII 2020 r.

1. Po okresie wakacyjno - urlopowym w lipcu i sierpniu powracamy od 1 września do zwykłego porządku odprawiania Mszy św. w tygodniu od poniedziałku do soboty o godz. 7.00 i 17.00. Porządek niedzielny pozostaje bez zmian: 7.00, 10.00, 12.00, 19.30. Kancelaria od poniedziałku do soboty od 16.00 do 16.45. 

2. W tym tygodniu:

  • we wtorek (1 IX) rozpoczyna się rok szkolny i katechetyczny. Dzieci szkolne i młodzież zapraszamy na spowiedź codziennie pół godziny przed Mszą św. poranną i wieczorną od poniedziałku do soboty w małych grupach. W tym dniu obchodzimy 81. rocznicę wybuchu drugiej wojny światowej - Msza Święta pod przewodnictwem Abpa Tadeusza Wojdy, Metropolity Białostockiego,  odprawiona zostanie we wtorek, 1 września br., o godz. 18.00 w kościele pw. Zmartwychwstania Pańskiego w Białymstoku. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji obrońców miasta i wszystkich poległych w czasie II Wojny Światowej.
  • w tym tygodniu 1 - szy czwartek miesiąca - modlimy się o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, również w tym dniu obchodzimy wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego (3 IX), papieża i doktora Kościoła ; w 1 - szy piątek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu  i spowiedź od godz. 16.00, posługę duszpasterską w tym dniu do chorych rozpocznę od godz. 8.00; w 1 - szą sobotę miesiąca czcimy Niepokalane Serce NMP.
  • w sobotę (5 IX) w Śródlesiu od godz. 16.00 do 21.00 odbędzie się impreza plenerowa w związku z oficjalnym otwarciem urządzonego parku. Jako wspólnota parafialna otrzymaliśmy zaproszenie do wzięcia udziału w imprezach towarzyszących przy zachowaniu obostrzeń sanitarno - epidemicznych.
  • Przyszła niedziela (6 IX) będzie 1-szą niedzielą miesiąca - po Mszy św. o godz. 7.00 odbędzie się Różaniec KŻR z Ignatek - Osiedle, a przed Mszą św. o godz. 12.00 - Różaniec KŻR ze Śródlesia.

3. Apostolstwo Trzeźwości Archidiecezji Białostockiej zaprasza na rekolekcje trzeźwościowe, które odbędą się:

II seria: w parafii NMP Nieustającej Pomocy w Kozińcach w dniach 11 - 13 września. Rozpoczęcie w piątek Mszą św. o godz. 18.00.

4. Piesza Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Krypnie odbędzie się w sobotę (5 IX) w sposób indywidualny ze względu na zagrożenie epidemiczne. Msza św. dla pielgrzymów w Sanktuarium w Krypnie będzie odprawiona o godz. 16.00 i 18.00.

5. BÓG ZAPŁAĆ! za ofiary składane na potrzeby naszej Parafii i wpłacane na konto parafialne. W następną niedzielę ofiary na tacę będą przeznaczone na potrzeby Archidiecezji Białostockiej.

6. Życzymy Wszystkim dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Duszpasterze.