Aktualności

Ogłoszenia Parafialne

| dodał:

​23 Niedziela zwykła - 6 IX 2020 r.

1. Dziś jest 1-sza niedziela września: po Mszy św. o godz. 7.00 odbędzie się Różaniec KŻR z Ignatek - Osiedle, a przed Mszą św. o godz. 12.00 - Różaniec KŻR ze Śródlesia. Dzisiejsza taca jest przeznaczona na potrzeby Archidiecezji Białostockiej. Za tydzień II niedziela miesiąca (13 IX) ofiary na tacę przeznaczymy na budowę naszego kościoła parafialnego, a przy wyjściach z kościoła odbędzie się zbiórka do puszki na Grób Pański (przeniesiona z Wielkiego Piątku).

2. W tym tygodniu:

  • we wtorek (8 IX) przypada święto Narodzenia NMP, czyli Matki Bożej Siewnej. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00 i 17.00.
  • w sobotę (12 IX) wspomnienie Najświętszego Imienia MARYI. W sobotę (12 IX) Piesza Pielgrzymka z Krzyżami do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Świętej Wodzie w sposób indywidualny. Msza św. dla pielgrzymów w Świętej Wodzie o godz. 15.00.

3. Pielgrzymka parlamentarzystów oraz pracowników Administracji Rządowej i Samorządowej Województwa Podlaskiego do Matki Bożej Bolesnej w Świętej Wodzie odbędzie się w niedzielę (13 IX). Dojazd indywidualny.

4. Ukazał się wrześniowy numer „Dróg Miłosierdzia”, poświęcony Patronowi Miasta Białegostoku, ks. Michałowi Sopoćce. Do każdego egzemplarza miesięcznika dołączona jest płyta z audiobookiem z jego „Wspomnieniami”. Jest to 10-godzinne nagranie tekstu osobistych zapisków ks. Sopoćki czytanych przez znanego aktora Adama Woronowicza. Zachęcamy również do przeczytania wywiadu z ks. bp. Henrykiem Ciereszką pod tytułem „W oczekiwaniu na kanonizację”. Polecamy również artykuł „Kochajmy nasz Kościół” mówiący o sytuacji Kościoła w Polsce w czasie przemian, które aktualnie mają miejsce w świecie. Zapraszamy do lektury nowego działu czasopisma „Święty Jan Paweł II - tego nas nauczał”, jak i dotychczasowych, np. „Przypowieści Jezusa” czy „Przez muzykę do Boga”. Cena jednego egzemplarza „Dróg Miłosierdzia ” wynosi 3 złote.

5. BÓG ZAPŁAĆ! za ofiary składane na potrzeby naszej Parafii i wpłacane na rachunek bankowy naszej Parafii.

6. Na stronie internetowej naszej Parafii w zakładce kancelaria są umieszczone terminy i szczegółowe informacje dotyczące przygotowania do sakramentów świętych w roku szkolnym 2020/21 -  dzieci do I Komunii św. i do bierzmowania. Zapisy na pierwszych spotkaniu we wrześniu - do I komunii św. w IV niedzielę o godz. 10.00 i młodzież do bierzmowania w III niedzielę również o godz. 10.00.

7. Życzymy Wszystkim dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia! Duszpasterze.