Aktualności

Ogłoszenia Parafialne

| dodał:

DWA PRAWDZIWKI

​24 Niedziela zwykła - 13 IX 2020 r.

1. Dziś rozpoczyna się w Polsce Tydzień Wychowania pod hasłem: “Budujmy Więzi!”. W tym tygodniu przypadają kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. W naszych modlitwach pamiętajmy o tych, którzy szczególnie są odpowiedzialni za wychowanie młodego pokolenia: rodzicach, nauczycielach i wychowawcach.

2. Dzisiaj ofiary na tacę z naszym kościele przeznaczymy na budowę naszego kościoła. W tym czasie trwają prace przy budowie frontonu i wieży kościoła. Dziś na stolikach przy wyjściu z kościoła i  kaplicy jest zbiórka do puszki na Grób Pański w Jerozolimie (przeniesiona z Wielkiego Piątku), a za tydzień (20 IX) na KUL i Centrum Pastoralno-Katechetyczne w Białymstoku.

3. W tym tygodniu:

  • w poniedziałek (14 IX) święto Podwyższenia Krzyża Świętego;
  • we wtorek (15 IX) wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej;
  • w środę (16 IX) wspomnienie św. Męczenników Korneliusza, Papieża i Cypriana, Biskupa;
  • w piątek (18 IX) święto św. Stanisława Kostki, Zakonnika, Patrona Polski.

4. W sobotę (19 IX) odbędzie się spotkanie modlitewno-formacyjne zelatorek i zelatorów KŻR Archidiecezji Białostockiej. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 10.00 w Katedrze Białostockiej.

5. Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białymstoku prezentuje wystawę o Słudze Bożym Kardynale Stefanie Wyszyńskim, Prymasie Tysiąclecia, pt. “DZIECI MOJE UMIŁOWANE”. Ukazuje ona życie Prymasa od dzieciństwa aż do zakończenia posługi pasterskiej.

6. Przy wyjściu z kaplicy są zbierane podpisy pod projektem zmiany Ustawy - Prawo o Zgromadzeniach. Celem inicjatywy ustawodawczej jest wprowadzenie ZAKAZU tzw. parad równości organizowanych przez LGBT na ulicach polskich miast.

7. BÓG ZAPŁAĆ! za ofiary składane na potrzeby naszej Parafii i wpłacane na konto parafialne.

8. Na stronie internetowej naszej Parafii w zakładce kancelaria są umieszczone terminy i szczegółowe informacje dotyczące przygotowania do sakramentów świętych w roku szkolnym 2020/21 - dotyczy  dzieci do I Komunii św. i do bierzmowania. Zapisy na pierwszych spotkaniu w przyszłą niedzielę (20 IX) młodzież do bierzmowania klasy SP VI i VII, a do I komunii św. klasy III SP w IV niedzielę (27 IX) również  o godz. 10.00.

9. Życzymy Wszystkim dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia! Duszpasterze.