Aktualności

Ogłoszenia Parafialne

| dodał:

2 Niedziela zwykła - 18 I 2015 r.

1. Dziś rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan pod hasłem: Jezus rzekł do Samarytanki: "Daj mi pić!" (J 4, 7).

Zakończy się w niedzielę ( 25 I). Dokładny program znajduje się w gablocie w przedsionku kościoła.

2. Dziś gościmy w naszym kościele młodzież zaangażowaną w organizację Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w Polsce w roku 2016. Młodzież przybliży nam tematykę ŚDM, a w przedsionku kościoła rozprowadza materiały dotyczące tych wydarzeń.

3. Dziś w naszym kościele po Mszy św. o godz. 18.00 - WIECZÓR CHWAŁY.

4. Jutro (19 I) dzień imienin J. E. Księdza Biskupa Henryka Ciereszki. Msza św. w intencji Dostojnego Solenizanta będzie sprawowana o godz. 18.00 w Katedrze Białostockiej.

5. W tym tygodniu:

- we wtorek (20 I) wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, Biskupa;

- w środę (21 I) wspomnienie św. Agnieszki, Dziewicy i Męczennicy;

- w piątek (23 I) wspomnienie bł. Wincentego Lewoniuka i Towarzyszy, Męczenników z Pratulina;

- w sobotę (24 I) wspomnienie św. Franciszka Salezego, Biskupa i Doktora Kościoła.

6. Rozpoczyna się ostatni tydzień kolędy w parafii p.w. św. Stanisława B. M. Parafia p.w. św. Jana Pawła II już kolędę zakończyła. Planowany program kolędy znajduje się na stronie internetowej naszej parafii: www.stanislaw.bialystok.opoka.org.pl, a także w gablocie w przedsionku kościoła.

W związku z kolędą, Msze św. wieczorne są odprawiane w dni powszednie (oprócz sobót) o godz. 15.00, do końca stycznia. Kancelaria parafialna jest czynna o godz. 14.00 do godz. 14.45 po południu, a rano od 8.00 do 9.00.

Podczas kolędy zbieramy dobrowolne ofiary na dalsze prace renowacyjne w kościele (nastawa ołtarzowa pod tabernakulum, stół ołtarzowy, ambonka, ołtarze boczne z marmuru). Prosimy zaznaczyć wyraźnie, ile rodzina ofiaruje na ten cel.

7. Katechezy przedmałżeńskie w naszej parafii trwają do 8 lutego b. r., przez pięć kolejnych niedziel. Msza św. o godz. 12.45, a następnie konferencja. Dzień skupienia narzeczonych odbędzie się w niedzielę (15 II 2015 r.). Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 12.45, a następnie spotkanie.

8. Zapraszamy do lektury nowego numeru "Gościa Niedzielnego", a w nim między innymi:

- Pasjonujący film o św. Teresie z Avila, którego nie zobaczymy w TV ani w kinie. Dzisiaj płyta DVD z pierwszymi 4 odcinkami serialu, a za dwa tygodnie 4 kolejne odcinki. Cena egzemplarza, z filmem, wynosi 5 zł. Od tego numeru "Gość Niedzielny" będzie kosztował 5 zł./egz.

- Jakim krajem są Filipiny, które w tych dniach odwiedza papież Franciszek?

- już niedługo lekarze będą potrafili wydrukować żywą tkankę, która następnie zostanie wszczepiona do organizmu.

9. W styczniowym numerze "Dróg Miłosierdzia" znajdziemy między innymi omówienie tegorocznego Tygodnia Ekumenicznego, a także ciekawe opracowanie na temat dzieciństwa Jezusa.

10. Życzymy wszystkim dobrej niedzieli oraz pomyślnego tygodnia!

Duszpasterze.