Aktualności

Ogłoszenia Parafialne

| dodał:

​25 Niedziela zwykła, 20 IX 2020 r.

1. Dziś przy wyjściu z kościoła i kaplicy odbywa się zbiórka do puszki na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Centrum Pastoralno - Katechetyczne w Białymstoku. Puszki są ustawione na stolikach. W następną niedzielę przybędzie do naszej Parafii ks. dr. Marian Strankowski, Rektor Archidiecezjalnego Wyższego Seminarium Duchownego w Białymstoku, aby głosić Słowo Boże i zebrać ofiary na potrzeby duchownej uczelni. W tym dniu odbędzie się również zbiórka do puszek na pomoc ofiarom pożaru obozu dla uchodźców na wyspie Lesbos.

2. W tym tygodniu:

  • w poniedziałek (21 IX) święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty;
  • w środę (23 IX) wspomnienie św. Ojca Pio z Pietrelciny, Prezbitera;
  • w sobotę (26 IX) wspomnienie św. Męczenników Kosmy i Damiana oraz św. Wawrzyńca Ruiz i Towarzyszy.

3. Procesja z relikwiami Bł. Ks. Michała Sopoćki, z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego do Katedry, odbędzie się w niedzielę (27 IX) br. o godz. 16.00. Procesję poprzedzi Msza Święta o godz. 15.00.

4. MSZA ŚWIĘTA W INTENCJI MIESZKAŃCÓW BIAŁEGOSTOKU w dniu Patrona Miasta, Bł. Ks. Michała Sopoćko, będzie sprawowana w poniedziałek (28 IX) br. o godz. 18.00 w Katedrze Białostockiej pod przewodnictwem Abpa Tadeusza Wojdy, Metropolity Białostockiego.

5. Pielgrzymka Kół Żywego Różańca Archidiecezji Białostockiej do Sanktuarium Matki Bożej Różanostockiej, odbędzie się w sobotę (3 X) br. Dojazd indywidualny. Spotkanie rozpocznie się o godz. 10.00, a zakończy Mszą św. o godz. 12.00 w Różanymstoku.

6. Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białymstoku prezentuje wystawę o Słudze Bożym Kardynale Stefanie Wyszyńskim, Prymasie Tysiąclecia, pt. “DZIECI MOJE UMIŁOWANE”. Ukazuje ona życie Prymasa od dzieciństwa aż do zakończenia posługi pasterskiej.

7. Przy wyjściu z kaplicy są zbierane podpisy pod projektem zmiany Ustawy - Prawo o Zgromadzeniach. Celem inicjatywy ustawodawczej jest wprowadzenie ZAKAZU tzw. parad równości organizowanych przez LGBT na ulicach polskich miast.

8. Dzisiaj rozpoczyna się katecheza parafialna przed  bierzmowaniem po Mszy św. o godz. 10.00. W następną niedzielę zapisy i katecheza przed I komunią św. o godz. 10.00. Na stronie internetowej naszej Parafii w zakładce kancelaria są umieszczone terminy i szczegółowe informacje dotyczące przygotowania do sakramentów świętych w roku szkolnym 2020/21 - dotyczy dzieci do I Komunii św. i do bierzmowania.

9. BÓG ZAPŁAĆ! za ofiary składane na potrzeby naszej Parafii i wpłacane na konto parafialne.

10. Życzymy Wszystkim dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia! Duszpasterze.