Aktualności

Ogłoszenia Parafialne

| dodał:

Zachód słońca w Ignatkach - Osiedle

​26 Niedziela zwykła, 27 IX 2020 r.

1. W dniu dzisiejszym w naszym kościele słowo Boże głosi ks. dr Marian Strankowski, Rektor AWSD w Białymstoku. Ofiary zebrane na tace przeznaczone są na potrzeby Seminarium Duchownego w Białymstoku. Dziś przy wyjściach z kościoła i kaplicy odbywa się zbiórka do puszki na pomoc ofiarom pożaru obozu dla uchodźców na wyspie Lesbos (Grecja). Puszki są ustawione na stolikach. Za tydzień (4 X)  zbiórka ofiar do puszek na Świętopietrze (Pro Obolo) - przeniesiona z 29 czerwca. 

2. W tym tygodniu:

  • w poniedziałek (28 IX) święto bł. Michała Sopoćko, Kapłana, Patrona Białegostoku;
  • we wtorek (29 IX) święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała;
  • w środę (30 IX) wspomnienie św. Hieronima, Prezbitera i Doktora Kościoła;
  • w czwartek (1 X) wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, Dziewicy i Doktora Kościoła; jest to 1-szy czwartek miesiąca - modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne. W tym dniu (1 X) rozpoczyna się Nabożeństwo Różańcowe: w naszym kościele codziennie po Mszy św. godz. 17.00, a w niedzielę o godz. 19.00, (30 min. przed Mszą św. o 19.30).
  • w piątek (2 X) wspomnienie św. Aniołów Stróżów; jest to 1-szy piątek miesiąca - czcimy NSPJ. Posługa duszpasterska do chorych rozpocznie się od godz. 8.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź od godz. 16.00, Msza św. o godz.17.00.
  • w 1-szą sobotę (3 X) czcimy Niepokalane Serce NMP.
  • Przyszła niedziela (4 X) będzie 1-szą niedzielą miesiąca - po Mszy św. o godz. 7.00 odbędzie się Różaniec KŻR z Ignatek - Osiedle, a przed Mszą św. o godz. 12.00 - Różaniec KŻR ze Śródlesia.

3. Duszpasterstwo Rodzin Archidiecezji Białostockiej zaprasza małżeństwa do świętowania rocznic ślubu. Bez względu na obchodzoną rocznicę zapraszamy 3 października (sobota) do Białostockiej Katedry na Mszę Świętą o godz. 18:00. Zachęcamy by małżonkowie o godz. 17:45 ustawili się przed Katedrą, skąd wprowadzi ich na Eucharystię Ks. Arcybiskup. Po homilii nastąpi odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Tradycyjnie prosimy, aby małżonkowie przynieśli ze sobą jedną czerwoną różę. Zostaną one zebrane przy wejściu do kościoła i przyniesione w procesji z darami oraz złożone przy ołtarzu Matki Bożej.

4. W dniach 2-4 października oraz 22-24 listopada odbędą się w Hodyszewie weekendowe rekolekcje dla małżeństw przeżywających trudności lub chcących odświeżyć swoją relację, prowadzone przez diecezjalny ośrodek stowarzyszenia Spotkania Małżeńskie. Wielu uczestników bardzo chwali metodę pracy, której podstawą jest 11 spotkań małżonków w atmosferze pełnej intymności i dialogu. Szczegółowe informacje i kontakt do organizatorów na stronie internetowej spotkaniamalzenskie.pl

5. Pielgrzymka Kół Żywego Różańca Archidiecezji Białostockiej do Sanktuarium Matki Bożej Różanostockiej, odbędzie się w sobotę (3 X) br. Dojazd indywidualny. Spotkanie rozpocznie się o godz. 10.00, a zakończy Mszą św. o godz. 12.00 w Różanymstoku.

6. Msza Święta z okazji Archidiecezjalnego Dnia Eucharystii zostanie odprawiona w niedzielę (4 X) o godz. 11.00 w Kolegiacie św. Antoniego w Sokółce pod przewodnictwem Abpa Tadeusza Wojdy, Metropolity Białostockiego.

7. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 10.00 rozpoczyna się katecheza parafialna jako przygotowanie dzieci i całej rodziny do uroczystości I komunii św. Na stronie internetowej naszej Parafii w zakładce kancelaria są umieszczone terminy i szczegółowe informacje dotyczące przygotowania do sakramentów świętych w roku 2020/21.

8. Życzymy Wszystkim dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia! Duszpasterze.