Aktualności

Ogłoszenia Parafialne

| dodał:

​28 Niedziela zwykła, 11 X 2020 r.

1. Dzisiaj ofiary na tacę z naszym kościele przeznaczymy na budowę naszego kościoła. W tym czasie trwają prace przy budowie frontonu i wieży kościoła. Dziś przeżywamy XX Dzień Papieski pod hasłem TOTUS TUUS. Przy wyjściach z kościoła i kaplicy są zbierane ofiary do puszki na Fundację DZIEŁO NOWEGO TYSIĄCLECIA, która wspiera zdolną młodzież z ubogich rodzin. Oznaczone puszki znajdują się na stolikach. Za tydzień (18 X) Niedziela Misyjna. Taca na MISJE

2. W tym tygodniu:

  • w poniedziałek (12 X) wspomnienie bł. Jana Beyzyma, Prezbitera;
  • we wtorek (13 X) wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, Prezbitera; Również we wtorek rozpoczyna się  (od 13 do 21 X 2020 r.) Nowenna do św. Jana Pawła II przed uroczystością Odpustowa naszej Parafii. Nowenna będzie odprawiana w ramach Nabożeństwa Różańcowego po Mszy św. od godz. 17.00 a w niedzielę o 19.00.
  • w środę (14 X) wspomnienie św. Kaliksta, Papieża i Męczennika oraz św. Małgorzaty Marii Alacogue, Dziewicy, Propagatorki kultu Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to Dzień Edukacji Narodowej. Modlimy się za nauczycieli i wychowawców.
  • w czwartek (15 X) wspomnienie św. Teresy od Jezusa, Dziewicy i Doktora Kościoła;
  • w piątek (16 X) wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej;
  • w sobotę (17 X) wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, Biskupa i Męczennika.

3. Tradycyjne modlitwy za zmarłych - WYPOMINKI - będą odprawiane w naszym kościele od 1 do 3 listopada 2020 r.: o godz. 18.45 - część Różańca z WYPOMINKAMI, a o godz. 19.30 Msza św. za zmarłych poleconych w WYPOMINKACH. Kartki do wpisania imion i nazwisk zmarłych są na stolikach przy wyjściu z kościoła.

4. Katecheza parafialna przed I Komunią św. i Bierzmowaniem rozpoczęła się we wrześniu. W przyszłą niedzielę (18 X) na Mszę św. o godz. 10.00 przychodzą kandydaci do Bierzmowania, a po Mszy św. spotkanie. W 4 niedzielę (25 X) na Mszę św. o godz. 10.00 przychodzą dzieci I-Komunijne z rodzicami (ks. proboszcz dzieciom z rodzicami przekaże gratis różańce do poświęcenia). Program katechez parafialnych przed Bierzmowaniem i I Komunią Świętą jest umieszczony na stronie internetowej naszej Parafii.

5. Trwają przygotowania chóru parafialnego do odpustu i 40-godzinnego nabożeństwa (od 22 - 25 X br.) Program uroczystości jest już umieszony na stronie internetowej naszej Parafii oraz w wersji papierowej dostępny na stolikach przy wyjściach z kościoła i kaplicy. Zapraszamy także chłopców i mężczyzn do służby ministranckiej. 

6. We czwartek 15 października obchodzimy Dzień Dziecka Utraconego. W tym dniu o godz. 18:00 w Katedrze Białostockiej zostanie odprawiona Eucharystia w intencji rodziców, którzy utracili dziecko. Po Mszy Świętej i modlitwie różańcowej przy pomniku św. Jana Pawła II złożymy znicze jako znak pamięci o zmarłych dzieciach. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. 

7. Bardzo prosimy o zasłanianie ust i nosa oraz o zachowanie odległości. Życzymy Wszystkim dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia! Duszpasterze