Aktualności

Ogłoszenia Parafialne - Niedziela Misyjna

| dodał:

​29 Niedziela zwykła - 18 X 2020 r.

1. Dziś obchodzimy 94. Światowy Dzień Misyjny pod hasłem: OTO JA, POŚLIJ MNIE. Taca jest zbierana na MISJE. Przed kościołem jest zbiórka do puszki na CARITAS Archidiecezji Białostockiej.

2. W tym tygodniu:

  • w poniedziałek (19 X) wspomnienie bł. Jerzego Popiełuszko, Prezbitera i Męczennika;
  • we wtorek (20 X) wspomnienie św. Jana Kantego, Prezbitera;
  • w czwartek - 22 X Uroczystość Świętego Jana Pawła II - odpust Parafialny - Msze św. w naszym kościele o 7.00, 12.00, 17.00, 19.30. W piątek po odpuście rozpoczyna się 40 - godzinne Nabożeństwo Adoracji Najświętszego Sakramentu - Msze św. o  godz. 17.00 i 19.30. Różaniec o 19.00. W sobotę - dzień spowiedzi - Msze św. o 7.00, 12.00, 17.00, 19.30, Różaniec o 19.00. Słowo Boże podczas uroczystości będzie głosił ks. dr Tomasz Powichrowski, Proboszcz z Parafii Niewodnica. W przyszłą niedzielę  Głównej Uroczystości Parafialnej o godz. 12.00 będzie przewodniczył J.E. ks. Abp Edward Ozorowski. Na tej Mszy św. i po Mszy św. wystąpi Chór Parafialny. Po każdej Mszy św. w przyszłą niedziele 25 października będzie zorganizowany kiermasz. Można będzie zaopatrzyć się w pamiątkowe - użyteczne kubki z grafiką i wizualizacją naszego kościoła oraz tradycyjne wypieki ciast  w tym „Kremówki Papieskie w Ignatkach”. Już dzisiaj dziękuję za przygotowanie wypieków domowej roboty. Ciasta i kremówki będą zapakowane. Nie przewiduje się konsumpcji podczas kiermaszu. Wszystkie produkty będą dostępne za dobrowolną ofiarę na budowę naszego kościoła. Program uroczystości jest  umieszony na stronie internetowej naszej Parafii oraz w wersji papierowej dostępny na stolikach przy wyjściach z kościoła i kaplicy.

3. Katecheza parafialna. Dzisiaj (18 X) na Mszę św. o godz. 10.00 przychodzą  kandydaci do Bierzmowania (VI i VII SP), a po Mszy św. katecheza. W 4 niedzielę (25 X) na Mszę św. o godz. 10.00 przychodzą dzieci I-Komunijne z rodzicami (ks. proboszcz dzieciom z rodzicami przekaże gratis różańce do poświęcenia). Program katechez parafialnych przed Bierzmowaniem i I Komunią Świętą jest umieszczony na stronie internetowej naszej Parafii.

4. Trwa akcja Caritas - pomoc biednym. Można już odebrać papierową Torbę Samarytankę przygotowaną przez Caritas i napełnić ją produktami o długim terminie ważności i dostarczyć do naszego kościoła. Kosz na te produkty jest ustawiony w kaplicy św. Jana Pawła II.

5. Tradycyjne modlitwy za zmarłych - WYPOMINKI - będą odprawiane w naszym kościele od 1 do 3 listopada 2019 r.: o godz. 18.45 - część Różańca z WYPOMINKAMI, a o godz. 19.30 Msza św. za zmarłych poleconych w WYPOMINKACH. Kartki do wpisania imion i nazwisk zmarłych są na stolikach przy wyjściu z kościoła.

6. Życzymy wszystkim: Parafianom i Gościom - dobrej niedzieli oraz pomyślnego tygodnia! DUSZPASTERZE


Nowe zarządzenie Metropolity Białostockiego w związku z epidemią.

zarzadzenie_ksiedza_arcybiskupa_16.10.2020.pdf