Aktualności

Ogłoszenia Parafialne - Uroczystość Wszystkich Świętych

| dodał:

31 Niedziela zwykła - Uroczystość Wszystkich Świętych - 1 XI 2020 r.

1. Dziś obchodzimy uroczystość Wszystkich Świętych. Porządek Mszy św. niedzielny. O godz. 18.45 Różaniec, a o godz. 19.30 Msza św. za zmarłych polecanych w WYPOMINKACH. Nabożeństwo z Wypominkami będzie odprawiane w takim samym porządku jutro i po jutrze (od 1 XI do 3 XI). Można jeszcze złożyć ofiarę na WYPOMINKI w zakrystii, albo położyć na tacę w zamkniętej kopercie.

2. Serdecznie dziękuję za prace i posługę wolontarystyczną przy odpuście parafialnym. Bóg zapłać za kwiaty do kościoła i za wypieki domowej roboty i za „Kremówki papieskie w Ignatkach”. Dochód z kiermaszu w ubiegłą niedzielę wyniósł 3182 zł. Można jeszcze za dobrowolą ofiarę na budowę kościoła zaopatrzyć swoje rodziny i znajomych w kubki odpustowe z wizualizacją i grafiką naszego kościoła ku czci św. Jana Pawła II.

3. Jutro Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych - Dzień Zaduszny. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00, 12.00, 17.00 i 19.30 - po tej ostatniej w tym dniu Mszy św., odbędą się modlitwy za zmarłych przy 5 stacjach (zabieramy znicze, które zapalamy po wyjściu z kościoła i ustawimy na grobowcu przy kaplicy).

4. W tym tygodniu:

  • we wtorek (3 XI) wspomnienie św. Marcina de Porres, Zakonnika;
  • w środę (4 XI) wspomnienie św. Karola Boromeusza, Biskupa; również w środę o godz. 18.00 w Katedrze Białostockiej Msza św. za zmarłych Biskupów i Kapłanów Archidiecezji Białostockiej.
  • 1-szy czwartek, 1-szy piątek i 1-sza sobota miesiąca listopada. W 1-szy piątek odwiedzę tylko tych chorych, którzy wyraźnie powiedzą, że sobie tego życzą (ze względu na epidemię).

5. Za nawiedzenie cmentarza grzebalnego w miesiącu listopadzie można uzyskać odpust zupełny, zgodnie z zarządzeniem Stolicy Apostolskiej.

6. W przyszłą niedzielę (8 XI) po Mszy św. o godz. 7.00 odbędzie się Różaniec KŻR z Ignatek - Osiedle, a przed Mszą św. o godz. 12.00 - Różaniec KŻR ze Śródlesia. 

7. Również  w następną niedzielę (8 XI) obchodzimy XII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym pod hasłem: Przywrócić NADZIEJĘ. Przy wyjściu z kościoła i kaplicy będą zbierane ofiary do puszki na pomoc dla chrześcijan z Republiki Środkowoafrykańskiej. Natomiast ofiary na tacę w przyszłą niedzielę będą przeznaczone na budowę naszego kościoła pw. św. Jana Pawła II w Ignatkach - Osiedle. 

8. Ukazał się listopadowy numer „Dróg Miłosierdzia”. Jednym z jego tematów jest obecność Świętych w naszym życiu. Szczególnie polecamy wywiad na temat Carla Acutisa, młodego 15-letniego Świętego, który został beatyfikowany w październiku tego roku w Asyżu. W cyklu „Myśli o Kościele” proponujemy artykuł „Marzenie Papieża Franciszka” poświęcony najnowszej encyklice Ojca Świętego „Fratelli tutti”. Zachęcamy też do tekstów artykułów poświęconych obrazowi Matki Bożej Miłosierdzia z białostockiej katedry, z okazji nowenny i uroczystości Matki Bożej Ostrobramskiej, oraz Cudownemu Medalikowi - darowi Niepokalanej dla ludzkości, z okazji 190. rocznicy objawień Matki przy rue du Bac w Paryżu. Artykuł pt. „Życie to mój wybór” jest z kolei mocnym głosem za życiem każdej osoby, również niepełnosprawnej.

9. Program katechez parafialnych przed Bierzmowaniem i I Komunią Świętą jest umieszczony na stronie internetowej naszej Parafii.

10. Zapraszamy do chóru parafialnego, także chłopców i mężczyzn do służby ministranckiej.

11. Życzymy Wszystkim dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia! Duszpasterze