Aktualności

Ogłoszenia Parafialne

| dodał:

3 Niedziela zwykła - 25 I 2015 r.

1. Dziś kończy się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan pod hasłem: Jezus rzekł do Samarytanki: "Daj mi pić!" (J 4, 7).

2. W tym tygodniu:

- w poniedziałek (26 I) wspomnienie św. Tymoteusza i Tytusa, Biskupów;

- we wtorek (27 I) wspomnienie bł. Jerzego Matulewicza, Biskupa;

- w środę (28 I) wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, Prezbitera i Doktora Kościoła;

- w czwartek (29 I) wspomnienie bł. Bolesławy Marii Lament, Dziewicy, Założycielki Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny, które mają dom zakonny na terenie naszej parafii (ul. Zielna 16). Siostry Misjonarki obchodzą święto Bł. Matki Założycielki. Polecamy Siostry opiece Bożej i prosimy o błogosławieństwo dla wszystkich dzieł prowadzonych przez Siostry.

- w sobotę (31 I) wspomnienie św. Jana Bosko, Prezbitera.

3. Za tydzień (1 II) pierwsza niedziela miesiąca - po Mszy św. o godz. 11.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja, a o godz. 15.00 różaniec KŻR mężczyzn w kościele.

W następną niedzielę taca na Fundusz Remontowo-Budowlany Archidiecezji Białostockiej.

4. Zakończyła się się kolęda w parafii p.w. św. Stanisława B. M., a także w parafii p.w. św. Jana Pawła II. Bóg zapłać! - za Waszą gościnność i ofiarność!

Parafia św. Stanisława B. M. zebrała na dalsze prace renowacyjne w kościele sumę: 51.105,- zł.

Parafia św. Jana Pawła II zebrała na budowę nowego kościoła w Ignatkach-Osiedle sumę: 34.280,- zł.

 Msze św. wieczorne, do 30 stycznia, będą odprawiane o godz. 15.00, Kancelaria parafialna jest czynna o godz. 14.00 do godz. 14.45 po południu, a rano od 8.00 do 9.00. Rodziny, których domy lub mieszkania, zostały pominięte, z różnych powodów, a które chcą przyjąć błogosławieństwo kolędowe, są proszone o kontakt osobisty, telefoniczny lub e-mailowy z Parafią, w celu ustalenia terminu wizyty (do końca stycznia).

5. Trzydniowe rekolekcje powołaniowe dla młodzieży męskiej odbędą się w dniach od 30 STYCZNIA do 1 LUTEGO 2015 r. w budynku AWSD w Białymstoku, przy ul. Warszawskiej 46. Kontakt: e-mail: rektorat@awsd.bialystok.pl lub tel.: 85 748 20 29; 783 816 937.

6. Dzień skupienia narzeczonych odbędzie się w niedzielę (15 II). Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 12.45, a następnie spotkanie.

7. Zapraszamy do lektury nowego numeru "Gościa Niedzielnego", a w nim między innymi:

- Czym jest i jak działa tzw. pigułka "dzień po"? - W Eucharystii odprawianej przez papieża Franciszka na Filipinach modliło się ponad 6 milionów ludzi - to rekord w historii świata; - dodatek specjalny o tragicznej i mało znanej historii Górnego Śląska - zaraz po wojnie Sowieci wywieźli na Wschód kilkadziesiąt tysięcy Górnoślązaków. "Gość Niedzielny" kosztuje obecnie 5 zł./egz.

W "Małym Gościu Niedzielnym" - głośna, szybka i biblijna PETARDA, najnowsza płyta ARKI NOEGO.

8. Domowy Kościół organizuje bezalkoholowy bal karnawałowy w Mozarcie, ul. Rumiankowa (Zielone Wzgórza), cena 200 zł. od pary. Informacje pod adresem e-mail: d.birylo@op.pl lub tel.: 692862548.

9. Życzymy wszystkim dobrej niedzieli oraz pomyślnego tygodnia!

Duszpasterze.