Aktualności

Ogłoszenia Parafialne

| dodał:

32 Niedziela zwykła - 8 XI 2020 r.

1. Dzisiaj ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na budowę nasze kościoła parafialnego  Dziś obchodzimy XII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym pod hasłem: PRZYWRÓCIĆ NADZIEJĘ. Przy wejściach z kościoła i kaplicy są zbierane ofiary do puszki na pomoc dla chrześcijan prześladowanych w Republice Środkowoafrykańskiej. Puszki na ten cel są oznaczone i są ustawione na stolikach. W przyszłą niedzielę OFIARY DO PUSZEK NA LECZENIE 5 - MIESIĘCZNEGO NIKODEMA WASILEWSKIEGO CHOREGO NA SMA TYPU 1 - RDZENIOWY ZANIK MIĘŚNI.

2. Przy wyjściach z kościoła i kaplicy są do nabycia kalendarze seminaryjne na Rok Pański 2021 w pięknej szacie graficznej. Cena 10 zł./egzemplarz. Dochód na AWSD w Białymstoku. Ofiary za kalendarze  składamy do koszyków oznaczonych za prasę katolicką - Drogi Miłosierdzia.

3. W tym tygodniu:

  • w poniedziałek (9 XI) święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej;
  • we wtorek (10 XI) wspomnienie św. Leona Wielkiego, Papieża i Doktora Kościoła;
  • w środę (11 XI) wspomnienie św. Marcina z Tours, Biskupa; jest to Narodowe Święto Niepodległości. Módlmy się za naszą OJCZYZNĘ. Porządek Mszy św. w tym dniu - niedzielny: 7.00, 10.00, 12.00, 19.30.
  • w czwartek (12 XI) wspomnienie św. Jozafata, Biskupa i Męczennika;
  • w piątek (13 XI) wspomnienie św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, Pierwszych Męczenników Polski.

4. W Bazylice Archikatedralnej w Białymstoku trwa Nowenna Opieki NMP Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia (codziennie o godz. 18.00).

5. Za nawiedzenie cmentarza grzebalnego w miesiącu listopadzie można uzyskać odpust zupełny, zgodnie z zarządzeniem Stolicy Apostolskiej.

6. Zakończyliśmy prace budowlane klatki schodowej i prace związane z pokryciem papą termozgrzewalną części dachu po wykonaniu prac. Serdecznie dziękuję naszym parafianom, którzy te prace wykonali jako ofiarę na rzecz naszej Parafii. Trwa akcja zbierania złomu do kontenera umieszczonego na parafialnym parkingu. Hasło akcji: Każda rodzina przekazuje złom na dzwon św. Jana Pawła II. Zbieramy również metale kolorowe oraz kable i przewody od urządzeń elektrycznych i elektronicznych. Serdecznie dziękujemy za tego rodzaju ofiary. Dochód ze zbiórki złomu wyniósł jak dotychczas ok. 10 tys. zł. 

7. Ukazał się listopadowy numer DRÓG MIŁOSIERDZIA, a w nim bardzo dużo ciekawych artykułów oraz informacji. Zapraszamy do lektury! Tylko 3 zł./egz.

8. Program katechez parafialnych przed Bierzmowaniem i I Komunią Świętą jest umieszczony na stronie internetowej naszej Parafii. Ze względu na sytuację epidemiczną spotkania formacyjne przed I Komunią Świętą i Bierzmowaniem nie odbędą się, aż do odwołania.

9. Życzymy Wszystkim dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia! Duszpasterze