Aktualności

Ogłoszenia Parafialne

| dodał:

​33 Niedziela zwykła - 15 XI 2020 r.

1. Przy wyjściach z kościoła i kaplicy są do nabycia kalendarze seminaryjne na Rok Pański 2021 w pięknej szacie graficznej. Cena 10 zł./egzemplarz. Dochód na AWSD w Białymstoku. Ofiary za kalendarze składamy do koszyków oznaczonych za prasę katolicką - Drogi Miłosierdzia.  Przy wyjściach z kościoła i kaplicy wolontariusze z identyfikatorami zbierają OFIARY DO PUSZEK, KTÓRE ŚĄ PRZEZNACZONE NA LECZENIE 8 - MIESIĘCZNEGO NIKODEMA WASILEWSKIEGO CHOREGO NA SMA TYPU 1 - RDZENIOWY ZANIK MIĘŚNI.

2. W tym tygodniu:

  • w poniedziałek (16 XI) uroczystość NMP Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia, Głównej Patronki Archidiecezji Białostockiej. Msza Święta odpustowa w Katedrze o godz. 18.00 pod przewodnictwem Abpa Tadeusza Wojdy, Metropolity Białostockiego.
  • we wtorek (17 XI) wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, Zakonnicy.
  • w środę (18 XI) wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, Dziewicy i Męczennicy.
  • w piątek (20 XI) wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, Prezbitera.
  • w sobotę (21 XI) wspomnienie Ofiarowania NMP.

3. W następną niedzielę (22 XI) uroczystość JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA. Jest to ostatnia niedziela roku kościelnego. Po Mszy św. o godz. 12.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, litania do NSPJ i akt poświęcenia. Za pobożne odmówienie aktu poświęcenia NSPJ w uroczystość CHRYSTUSA KRÓLA można uzyskać odpust zupełny.

4. Za nawiedzenie cmentarza grzebalnego w miesiącu listopadzie można uzyskać odpust zupełny, zgodnie z zarządzeniem Stolicy Apostolskiej.

5. Ze względu na sytuację epidemiczną spotkania katechetyczne przed I Komunią Świętą i Bierzmowaniem nie odbędą się, aż do odwołania. Program katechez parafialnych przed Bierzmowaniem i I Komunią Świętą jest umieszczony na stronie internetowej naszej Parafii. Od dziś z naszego kościoła są transmitowane Msze św. i nabożeństwa. W miarę potrzeb również drogą internetową online będą organizowane kolejne spotkania katechetyczne przygotowujące do bierzmowania i I komunii św. W związku z powyższym zachęcamy parafian i zaprzyjaźnionych z nami oraz ofiarodawców budowy kościoła do wejścia na stronę internetową naszej Parafii ignatki.archibial.pl lub bezpośrednio przez aplikację YouTube, aby korzystać z tej możliwości uczestniczenia w życiu liturgicznym naszej wspólnoty parafialnej. 

6. Trwa akcja zbierania złomu do kontenera umieszczonego na parafialnym parkingu. Hasło akcji: Każda rodzina przekazuje złom na dzwon św. Jana Pawła II. Zbieramy również metale kolorowe oraz kable i przewody od urządzeń elektrycznych i elektronicznych. Serdecznie dziękujemy za tego rodzaju ofiary. Dziękujemy za ofiary na tace i indywidualne i na rachunek bankowy na budowę kościoła.

7. Życzymy Wszystkim dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia! Duszpasterze.