Aktualności

Ogłoszenia Parafialne

| dodał:

34 Niedziela zwykła - 22 XI 2020 r. Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.

1. Dziś po Mszy św. o godz. 12.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, litania do NSPJ i akt poświęcenia. Za pobożne odmówienie aktu poświęcenia można dziś uzyskać odpust zupełny.

2. W tym tygodniu:

  • w poniedziałek (23 XI) wspomnienie św. Klemensa, Papieża i Męczennika oraz wspomnienie św. Kolumbana, Opata.
  • we wtorek (24 XI) wspomnienie św. Andrzeja Dung-Lac, Prezbitera i Towarzyszy, Męczenników.
  • w środę (25 XI) wspomnienie św. Katarzyny Aleksandryjskiej, Dziewicy i Męczennicy.

3. W następną niedzielę (29 XI) rozpoczyna się ADWENT - czas religijnego i radosnego oczekiwania na przyjście PANA JEZUSA. RORATY będą odprawiane we wtorki i piątki o godz. 17.00 i w soboty o godz. 7.00.

4. W I niedzielę Adwentu (29 XI) na Mszy św. o godz. 10.00 zostaną poświęcone opłatki wigilijne, które można nabywać w zakrystii  do świąt Bożego Narodzenia. Ofiary złożone za opłatki będą przeznaczone na wynagrodzenie Pani Organistki.

5. Od przyszłej niedzieli CARITAS rozprowadza świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. W kaplicy św. Jana Pawła II będzie ustawiony kosz na dary żywnościowe dla ubogich i skarbona na ten cel.

6. Ze względu na sytuację epidemiczną spotkania katechetyczne przed I Komunią Świętą i Bierzmowaniem będą się odbywały w miarę możliwości w kościele i online dla osób pozostających w domach. Terminy spotkań nieznacznie ulegną zmianie i na bieżąco będą podane na stronie internetowej naszej Parafii. Najbliższe spotkanie dzieci przygotowujących się do spowiedzi I komunii św. odbędzie się we wtorek w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP 8 grudnia br. o godz. 17.00 (w tym dniu będą poświęcone medaliki - poświęcone medaliki ks. proboszcz przekaże dzieciom gratis - można również przynieść do poświecenia własne medaliki). Został uruchomiony kanał YouTube Naszej Parafii, na którym będziemy transmitować Mszę Świętą i nie tylko. Na kanał można trafić poprzez odnośnik „YouTube Transmisja Mszy” zamieszczony na stronie naszej Parafii.

7. Zachęcamy do nabycia kalendarze seminaryjne na rok 2021. Proponowana cena wynosi 10 zł. za egzemplarz. Dochód na AWSD w Białymstoku.

8. BÓG ZAPŁAĆ! wszystkim ofiarodawcom, którzy wspierają naszą Parafię w tym trudnym czasie epidemii, kiedy frekwencja w kościele jest bardzo słaba. Dziękujemy za ofiary składane na tacę i wpłacane na rachunek Bankowy naszej Parafii. 

9. Trwa akcja zbierania złomu do kontenera umieszczonego na parafialnym parkingu. Hasło akcji: Każda rodzina przekazuje złom na dzwon św. Jana Pawła II. Zbieramy również metale kolorowe oraz kable i przewody od urządzeń elektrycznych i elektronicznych. Serdecznie dziękujemy za tego rodzaju ofiary.

10. Życzymy Wszystkim dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia! Duszpasterze