Aktualności

Ogłoszenia Parafialne

| dodał:

1 Niedziela Adwentu - 29 XI 2020 r.

1. Dziś rozpoczyna się Adwent - czas radosnego i religijnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. Rozpoczyna się też nowy rok duszpasterski pod hasłem: ZGROMADZENI NA ŚWIĘTEJ WIECZERZY. Msze św. o Matce Bożej w Adwencie - Roraty w naszym kościele w Ignatkach - Osiedle będą odprawiane we wtorki i piątki o godz. 17.00, a w soboty o godz. 7.00. Ponadto dzieci i młodzież zapraszamy z lampionami na Msze św. w niedziele o godz. 10.00. Roraty - niech będą formą lepszego przygotowania się do uroczystości Narodzenia Pańskiego oraz ostatecznego spotkania z Chrystusem na końcu czasów.

2. W następną niedzielę (6 XII) będą zbierane ofiary do puszki na Kościół na Wschodzie. Taca przeznaczona będzie  na potrzeby Archidiecezji.

3. Rekolekcje Adwentowe w naszym kościele odbędą się w dniach 13 i 14 grudnia  to jest w 3 niedzielę Adwentu (13 XII) i spowiedź w poniedziałek (14 XII).  Rekolekcje adwentowe będą również transmitowane online na YouTube i będzie je prowadził Ks. Jarosław Jabłoński dyrektor Centrum Informacji i Środków Społecznego Przekazu i Redaktor Czasopisma Drogi Miłosierdzia.

4. Uroczystości, święta i wspomnienia w tym tygodniu:

  • w poniedziałek (30 XI) wspomnienie św. Andrzeja Apostoła;
  • w czwartek (3 XII) wspomnienie obowiązkowe św. Franciszka Ksawerego, prezbitera i doktora Kościoła;
  • w piątek (4 XII) wspomnienie św. Jana Damasceńskiego, prezbitera i doktora Kościoła oraz wspomnienie dowolne św. Barbary, Dziewicy i męczennicy;
  • w tygodniu 1-szy czwartek (3 XII), 1-szy piątek (4 XII) i 1-sza sobota (5 XII). Kapłani w 1-piątek odwiedzą chorych w godzinach porannych (od godz. 8.00). W pierwszy piątek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu i Spowiedź od godz. 16.00 - 17.00. Przyszła niedziela będzie pierwszą niedzielą miesiąca grudnia (6 XII) w związku z tym po Mszy św. o godz. 7.00 Różaniec KŻR z Ignatek - Osiedle, a przed Mszą św. o 12.00 Różaniec KŻR ze Śródlesia.

5. Dziś na Mszy św. o godz. 10.00 zostaną poświęcone opłatki wigilijne. Od dziś można nabywać poświęcone opłatki wigilijne w zakrystii - kancelarii i na stolikach przy wyjściu z kościoła i kaplicy aż do świąt Bożego Narodzenia. Ofiary dobrowolne złożone za opłatki są przeznaczone na wynagrodzenie Pani Organistki.

6. Od dziś CARITAS rozprowadza świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom: duże (15 zł.) i małe (8 zł.). W kaplicy św. Jana Pawła II jest ustawiony kosz na dary żywnościowe dla ubogich i skarbonka na ten cel.

7. BÓG ZAPŁAĆ! wszystkim ofiarodawcom, którzy wspierają naszą Parafię w tym trudnym czasie epidemii. Dziękujemy za ofiary składane na tacę i wpłacane na rachunek Bankowy naszej Parafii oraz za złom i metale kolorowe na dzwon św. Jana Pawła II.

8. Życzymy wszystkim - Parafianom i Gościom - dobrej niedzieli oraz pomyślnego tygodnia! Duszpasterze.