Aktualności

Ogłoszenia Parafialne

| dodał:

​2 Niedziela Adwentu - 6 XII 2020 r.

1. Dziś jest Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Przy wyjściu z kościoła i kaplicy jest prowadzona zbiórka do puszki na Pomoc Kościołowi na Wschodzie, organizowana przez Zespół Pomocy Kościołowi na Wschodzie przy Sekretariacie KEP. Dzisiejsza taca jest zbierana na rzecz Archidiecezji Białostockiej.

2. W tym tygodniu:

  • Msze św. o Matce Bożej w Adwencie - Roraty w naszym kościele w Ignatkach - Osiedle są odprawiane we wtorki i piątki o godz. 17.00, a w soboty o godz. 7.00. Ponadto dzieci i młodzież zapraszamy z lampionami na Msze św. w niedziele o godz. 10.00. Roraty - niech będą formą lepszego przygotowania się do uroczystości Narodzenia Pańskiego oraz ostatecznego spotkania z Chrystusem na końcu czasów.
  • w poniedziałek (7 XII) wspomnienie obowiązkowe św. Ambrożego, Biskupa i Doktora Kościoła;
  • we wtorek (8 XII) uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00, 12.00, 17.00 i 19.30. W tym dniu odbędzie się spotkanie dzieci przygotowujących się do spowiedzi I komunii św.  o godz. 17.00 - zostaną poświęcone medaliki, które ks. proboszcz przekaże dzieciom gratis - można również przynieść do poświecenia własne medaliki. Dla dzieci i rodziców, którzy nie będą mogli wziąć udziału w spotkaniu w kościele, został uruchomiony kanał YouTube Naszej Parafii, na którym będziemy transmitować Mszę Świętą i spotkanie. Na kanał można trafić poprzez odnośnik „YouTube Transmisja Mszy” zamieszczony na stronie naszej Parafii.
  • w środę (9 XII) wspomnienie dowolne św. Jana Diego z Meksyku.
  • w piątek (11 XII) wspomnienie dowolne św. Damazego, Papieża.
  • w sobotę (12 XII) wspomnienie dowolne NMP z Guadalupe w Meksyku.

3. Rekolekcje Adwentowe w naszym kościele odbędą się w dniach 13 i 14 grudnia. Rozpoczną się w następną 3 niedzielę Adwentu (13 XII). W poniedziałek (14 XII) organizujemy spowiedź. Msze św. w niedzielę będą odprawiane o godz. 7.00, 10.00, 12.00, 19.30. W poniedziałek o godz. 7.00, 12.00, 17.00, 19.30.  Rekolekcje adwentowe będą również transmitowane online na YouTube i będzie je prowadził Ks. Jarosław Jabłoński dyrektor Centrum Informacji i Środków Społecznego Przekazu i Redaktor Czasopisma Drogi Miłosierdzia. 

4. W 3 niedzielę Adwentu (13 XII) po każdej Mszy św. w kaplicy św. Jana Pawła II będzie udzielone błogosławieństwo matkom oczekującym potomstwa.

5.  Aż do świąt Bożego Narodzenia można nabywać poświęcone opłatki wigilijne w zakrystii - kancelarii. Opłatki są zapakowane i przygotowane również w koszykach, które ustawione są na stolikach przy wyjściu z kościoła i kaplicy. Ofiary dobrowolne złożone za opłatki są przeznaczone na wynagrodzenie Pani Organistki.

6. CARITAS rozprowadza świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom: duże (15 zł.) i małe (8 zł.). W kaplicy św. Jana Pawła II jest ustawiony kosz na dary żywnościowe dla ubogich (można zapakować w Torbę Samarytankę lub własną reklamówkę). Jest również ustawiona skarbonka na ten cel.

7. Ukazał się XII numer Dróg Miłosierdzia jako pomoc w dobrym przeżyciu Adwentu i przygotowaniu do świąt Bożego Narodzenia. Jest w nim wiele ciekawych artykułów, między innymi: “Aby Słowo wśród nas zamieszkało”, mówiący o przychodzeniu Boga do świata i przyjmowaniu Go przez ludzi, także w naszej Ojczyźnie w obecnym czasie konfliktów i zamętu; materiał o nauczaniu Kościoła o prawie do życia dziecka poczętego; rozmowy z misjonarzami oraz list misjonarza z Kuby. Grudniowy numer Dróg Miłosierdzia jest wzbogacony w kalendarz na rok 2021.

8. BÓG ZAPŁAĆ! wszystkim ofiarodawcom, którzy wspierają naszą Parafię w tym trudnym czasie epidemii. Dziękujemy za ofiary składane na tacę i wpłacane na rachunek Bankowy naszej Parafii oraz za złom i metale kolorowe na dzwon św. Jana Pawła II.

9. Życzymy wszystkim - Parafianom i Gościom - dobrej niedzieli oraz pomyślnego tygodnia! Duszpasterze.