Aktualności

Ogłoszenia Parafialne - Rozpoczynamy Rekolekcje Adwentowe

| dodał:

​3 Niedziela Adwentu - 13 XII 2020 r.

1. Dzisiejsza niedziela tradycyjnie zwana jest niedzielą GAUDETE - RADUJCIE SIĘ! Dziś jest dzień modlitw za ofiary stanu wojennego, który komuniści wprowadzili w Polsce 13 XII 1981 r. O godz. 19.30 w oknach naszych domów i mieszkań zapalmy świecę, aby wyrazić solidarność z tymi, którzy zginęli lub ucierpieli z powodu stanu wojennego. Dziś po Mszach Świętych w kaplicy św. Jana Pawła II błogosławieństwo matek oczekujących potomstwa.

2. Dziś rozpoczynamy Rekolekcje Adwentowe w naszym kościele - porządek Mszy św. niedzielny: 7.00, 10.00, 12.00, 19,30. W poniedziałek (14 XII) dzień spowiedzi Msze św. o godz. 7.00, 12.00, 17.00, 19.30. Rekolekcje adwentowe są również transmitowane online na YouTube i prowadzi je prowadził Ks. Jarosław Jabłoński dyrektor Centrum Informacji i Środków Społecznego Przekazu i Redaktor Czasopisma Drogi Miłosierdzia. 

3. W tym tygodniu:

  • w poniedziałek (14 XII) wspomnienie św. Jana od Krzyża, Kapłana i Doktora Kościoła;
  • we wtorek (15 XII) 8 rocznica Święceń Biskupich J.E. Ks. Bpa Henryka Ciereszko. W modlitwie pamiętajmy o Dostojnym Jubilacie.
  • kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie w rodzinach przypadają w środę, piątek i sobotę (16, 18 i 19 XII).

4. Aż do świąt Bożego Narodzenia można nabywać poświęcone opłatki wigilijne w zakrystii - kancelarii. Opłatki są zapakowane i przygotowane również w koszykach, które ustawione są na stolikach przy wyjściu z kościoła i kaplicy. Ofiary dobrowolne złożone za opłatki są przeznaczone na wynagrodzenie Pani Organistki.

5. W kaplicy św. Jana Pawła II jest ustawiony kosz na dary żywnościowe dla ubogich i skarbona na ten cel.

6. Ukazał się XII numer Dróg Miłosierdzia jako pomoc w dobrym przeżyciu Adwentu i przygotowaniu do świąt Bożego Narodzenia. Jest w nim wiele ciekawych artykułów, między innymi: “Aby Słowo wśród nas zamieszkało”, mówiący o przychodzeniu Boga do świata i przyjmowaniu Go przez ludzi, także w naszej Ojczyźnie w obecnym czasie konfliktów i zamętu; materiał o nauczaniu Kościoła o prawie do życia dziecka poczętego; rozmowy z misjonarzami oraz list misjonarza z Kuby. Grudniowy numer Dróg Miłosierdzia jest wzbogacony w kalendarz na rok 2021.

7. BÓG ZAPŁAĆ! wszystkim ofiarodawcom, którzy wspierają naszą Parafię w tym trudnym czasie epidemii. Dziękujemy za ofiary składane na tacę i wpłacane na rachunek Bankowy naszej Parafii oraz za złom i metale kolorowe na dzwon św. Jana Pawła II.

8. Życzymy wszystkim - Parafianom i Gościom - dobrej niedzieli oraz pomyślnego tygodnia! Duszpasterze.