Aktualności

Ogłoszenia Parafialne

| dodał:

4 Niedziela Adwentu - 20 XII 2020 r.

1. W tym tygodniu:

  • od poniedziałku (21 XII) do środy (23 XII) w naszym kościele można jeszcze przystąpić do Sakramentu Pokuty od godz. 16.00 do 18.00.
  • Roraty we wtorek (22 XII) o godz. 17.00.
  • Aż do świąt Bożego Narodzenia można nabywać poświęcone opłatki wigilijne w zakrystii - kancelarii. Opłatki są zapakowane - przygotowane również w koszykach, które ustawione są na stolikach przy wyjściu z kościoła i kaplicy.
  • W czwartek (24 XII) Wigilia Bożego Narodzenia. Będzie Msza św. rano o 7.00 natomiast po południu o godz. 17.00 nie będzie Mszy św. Wieczerzę wigilijną zaczynamy od wspólnej modlitwy i odczytania fragmentu Ewangelii o Narodzeniu Pana Jezusa, następnie łamiemy się opłatkiem, składamy życzenia i spożywamy postne potrawy. Śpiewamy kolędy i pastorałki o Bożym Narodzeniu.
  • Z wdzięcznością Panu Bogu i ludziom za budowę kościoła pw. św. Jana Pawła II, serdecznie zapraszamy na 2 Pasterki w Ignatkach - Osiedle w tym roku o godz. 22.00 i 24.00. Pasterkę o godz. 22.00 odprawi J.E. Ks. Abp Edward Ozorowski. Taca z drugiej Pasterki będzie przeznaczona na Fundusz Obrony Życia. 
  • Msze św. w 1-szy i 2-gi (25 XII -piątek i 26 XII - sobota) dzień Świąt Bożego Narodzenia będą odprawiane według porządku niedzielnego tj. o godz. 7.00, 10.00, 12.00, 19.30. W 2-gi dzień obchodzimy święto św. Szczepana, Diakona i 1-go Męczennika. W tym dniu ofiary na tace złożymy na potrzeby CFPK w Białymstoku i KUL.
  • Wszystkie Msze św. z naszego kościoła są transmitowane na żywo - online na kanale YouTube - Parafia pw. św. Jana Pawła II w Ignatkach - Osiedle. Prosimy o zakładanie subskrypcji na naszym kanale, poprzez jedno kliknięcie co nic nie kosztuje. 
  • Uroczystość Bożego Narodzenia obchodzi się przez 8 dni (oktawa).
  • W następną niedzielę (27 XII) święto Św. Rodziny: JEZUSA, MARYI i JÓZEFA.

2. W 2021 roku na KOLĘDĘ, czyli wizytę duszpasterską wyjątkowo, ze względu na epidemię, zapraszamy do kościoła parafialnego pw. św. Jana Pawła II w Ignatkach - Osiedle. W programie spotkania Msza św. z homilią o godz. 19.30  w intencji zaproszonych parafian i mieszkańców. Zapraszamy mieszkańców z poszczególnych miejscowości w mniejszych grupach - ze względu na limit - zgodnie z podanym harmonogramem: Kolęda rozpocznie się od 7 stycznia i zakończy się 23 stycznia 2021 r. Program kolędy jest umieszczony na stronie internetowej naszej Parafii, na tablicy ogłoszeń oraz będzie przypominany w ogłoszeniach parafialnych w czasie Mszy św. Dla osób pozostających w domach spotkania z kościoła  będą transmitowane online. W dniach 7 – 8 – 9 stycznia 2021 roku zapraszamy naszych Parafian z  Hryniewicz. W kolejne dni zgodnie z harmonogramem zapraszamy parafian i mieszkańców z Ignatek - Osiedle, Ignatek i Śródlesia. Podczas spotkania będzie okazja złożenia DOBROWOLNYCH ofiar na budowę naszego kościoła parafialnego.

Harmonogram Kolędy: projekt_koledy_2021_w_kosciele.pdf  

3. W związku z tym, że nie będzie tradycyjnej kolędy - wizyty duszpasterskiej w domach - w styczniu nie będzie zmieniony porządek odprawiania Mszy św. popołudniowej. Dlatego intencje Mszy św. przyjęte na godz. 15.00 - zostaną odprawione o godz. 17.00.

4. Wszystkie spotkania dotyczące młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania zostały odwołane. Sakrament bierzmowania dla młodzieży obecnie klas VII zostanie udzielony w 2023 roku, gdy młodzież będzie w I klasie szkoły średniej. WZNOWIENIE FORMACJI ODBEDZIE SIĘ 5 CZERWCA 2022 ROKU W UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO. W związku ze zmianą terminu i sposobu przygotowania J.E.Ks. Abp Tadeusz Wojda, Metropolita Białostocki kieruje do młodzieży - kandydatów do bierzmowania list: list_ksiedza_arcybiskupa_do_kandydatow_do_bierzmowania_(kl._7)_15.12.2020.pdf

5. Składamy serdeczne podziękowanie - Bóg zapłać za ofiary na budowę kościoła złożone na tace i przekazywane na rachunek bankowy naszej parafii. Przypominany o tym, że środki pieniężne wpłacone na rachunek Parafii, w rozliczeniu rocznym wobec Urzędu Skarbowego mogą być odliczane od dochodu 6% osób fizycznych i 10% od osób prawnych. BÓG ZAPŁAĆ! wszystkim ofiarodawcom, którzy wspierają naszą Parafię w tym trudnym czasie epidemii. Dziękujemy również za ofiary jako złom i metale kolorowe na dzwon św. Jana Pawła II.

6. Życzymy wszystkim - Parafianom i Gościom - dobrej niedzieli oraz pomyślnego tygodnia! Duszpasterze.