Aktualności

Ogłoszenia Parafialne

| dodał:

​BOŻE NARODZENIE - 25 XII 2020 r. - Dwie Pasterki (24.12.2020) o godz. 22.00 i 24.00.

1. BÓG ZAPŁAĆ! - Wszystkim, którzy wykonali piękny żłóbek PANA JEZUSA, zwłaszcza najbliższym sąsiadom naszego kościoła i ozdobili świątynię - nasz budujący się kościół pw. św. Jana Pawła II na tegoroczną uroczystość Bożego Narodzenia. Dziękujemy Wszystkim Ofiarodawcom i Dobrodziejom naszej Parafii. Niech JEZUS Narodzony w Betlejem Wszystkim błogosławi!

2. W tym roku, ze względu na epidemię, są w naszym kościele odprawiane 2 Pasterki: o godz. 22.00 i 24.00. Taca z 2-giej Pasterki na Fundusz Obrony Życia.

3. Msze św. w 1-szy dzień Świąt o godz. 7.00, 10.00, 12.00 i 19.30. 

4. W 2-gi dzień Świąt (26 XII) czcimy św. Szczepana, Diakona i 1-go Męczennika. Msze św. według porządku niedzielnego (7.00, 10.00, 12.00, 19.30). Taca na Centrum Pastoralno-Katechetyczne w Białymstoku i Katolicki Uniwersytet Lubelski.

5. Uroczystość Bożego Narodzenia obchodzi się przez 8 dni (oktawa). Zachęcamy do udziału w Mszach św. oktawy Bożego Narodzenia.

6. W najbliższą niedzielę (27 XII) święto Świętej Rodziny: JEZUSA, Maryi i Józefa. Na każdej Mszy św. małżonkowie będą mogli odnowić śluby małżeńskie.

7. W 2021 roku na KOLĘDĘ, czyli wizytę duszpasterską wyjątkowo, ze względu na epidemię, zapraszamy do kościoła parafialnego pw. św. Jana Pawła II w Ignatkach - Osiedle. W programie spotkania Msza św. z homilią o godz. 19.30 w intencji zaproszonych parafian i mieszkańców. Zapraszamy mieszkańców z poszczególnych miejscowości w mniejszych grupach - ze względu na limit - zgodnie z podanym harmonogramem: Kolęda rozpocznie się od 7 stycznia i zakończy się 23 stycznia 2021 r. Program kolędy jest umieszczony na stronie internetowej naszej Parafii, na tablicy ogłoszeń oraz będzie przypominany w ogłoszeniach parafialnych w czasie Mszy św. Dla osób pozostających w domach spotkania z kościoła będą transmitowane online. W dniach 7 – 8 – 9 stycznia 2021 roku zapraszamy naszych Parafian z Hryniewicz. W kolejne dni zgodnie z harmonogramem zapraszamy parafian i mieszkańców z Ignatek - Osiedle, Ignatek i Śródlesia. Podczas spotkania będzie okazja złożenia DOBROWOLNYCH ofiar na budowę naszego kościoła parafialnego.

Harmonogram Kolędy: projekt_koledy_2021_w_kosciele.pdf

8. W związku z tym, że nie będzie tradycyjnej kolędy - wizyty duszpasterskiej w domach - w styczniu nie będzie zmieniony porządek odprawiania Mszy św. popołudniowej. Dlatego intencje Mszy św. przyjęte na godz. 15.00 - zostaną odprawione o godz. 17.00.

9. Składamy serdeczne podziękowanie - Bóg zapłać za ofiary na budowę kościoła złożone na tace i przekazywane na rachunek bankowy naszej parafii. Przypominany o tym, że środki pieniężne wpłacone na rachunek Parafii, w rozliczeniu rocznym wobec Urzędu Skarbowego mogą być odliczane od dochodu 6% osób fizycznych i 10% od osób prawnych. BÓG ZAPŁAĆ! wszystkim ofiarodawcom, którzy wspierają naszą Parafię w tym trudnym czasie epidemii. Dziękujemy również za ofiary jako złom i metale kolorowe na dzwon św. Jana Pawła II. Dzwony zostały już wykonane. Zostały również przywiezione i umieszczone w kruchcie kościoła i będą eksponowane do czasu wybudowania wieży naszego kościoła  co zamierzamy przyszłym roku. Dziękujemy za ofiary na wieżę i dzwony.

10. Dziękujemy Wszystkim, którzy przynieśli dary na paczki świąteczne dla biednych oraz złożyli ofiary do skarbony na ten cel 797,-zł). Parafialny Zespół CARITAS przygotował i rozdał 3 mniejsze paczki  dla potrzebujących rodzin i jedną dużą dla dzieci, którzy mieszkają w  Ośrodku Pomocy Dzieciom, na terenie naszej Parafii w Regionalnej Placówce Opiekuńczo – Terapeutycznej w Ignatkach – Osiedle. 

11. Życzymy Wszystkim błogosławionych Świąt Narodzenia Pańskiego. Niech nowonarodzony Pan Nieba i Ziemi Jezus Chrystus napełni pokojem i miłością każdy dom naszej Parafii i obdarzy zdrowiem duszy i ciała. Radosnych i błogosławionych świąt Bożego Narodzenia życzą: Duszpasterze.