Aktualności

Ogłoszenia Parafialne

| dodał:

Żłóbek w kościele św. Jana Pawła II w Ignatkach - Osiedle

​Niedziela Św. Rodziny - 27 XII 2020 r.

1. Dziś na każdej Mszy św. małżonkowie mogą odnowić przysięgę małżeńską. Ponadto na Mszy św. o godz. 10.00 zostaną poświęcone książeczki pierwszokomunijne do modlitwy dla dzieci, które przygotowują się do przyjęcia I Komunii św. w 2021 roku. Msza św. i spotkanie będą transmitowane online. Książeczki zostały zakupione przez ks. proboszcza. Jednakże można przynieść do poświecenia książeczkę przez siebie zakupioną.

2. Jutro (28 XII) święto Świętych Młodzianków, Męczenników.

3. W czwartek (31 XII) kończy się Rok Pański 2020. Nabożeństwo dziękczynne za łaski minionego roku o godz. 17.00  W tym dniu wspominamy św. Sylwestra, Papieża.

4. W piątek (1 I) Nowy Rok - uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki MARYI, dzień modlitwy o pokój na świecie i nadanie Dziecięciu Bożemu imienia JEZUS. Porządek Mszy św. NIEDZIELNY: 7.00, 10.00, 12.00, 19.30. Za udział w publicznym odmówieniu hymnu “O, Stworzycielu, Duchu, przyjdź”, można uzyskać odpust zupełny. Jest to 1-szy piątek stycznia, kapłani odwiedzą chorych w godzinach od 14.00 do 16.00. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

5. W sobotę (2 I) wspomnienie św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, Biskupów i Doktorów Kościoła. Jest to 1-sza sobota miesiąca. Czcimy Niepokalane Serce NMP.

6. Za tydzień (3 I) 1-sza niedziela miesiąca - po Mszy św. o godz. 7.00 Różaniec KŻR z Ignatek - Osiedle, a przed Mszą św. o godz. 12.00 Różaniec KŻR ze Śródlesia.

7. Składamy serdeczne podziękowanie - Bóg zapłać za ofiary na budowę kościoła złożone na tace i przekazywane na rachunek bankowy naszej parafii. Dziękujemy również za ofiary jako złom i metale kolorowe na dzwon św. Jana Pawła II. Dzwony zostały już wykonane. Zostały również przywiezione i umieszczone w kruchcie kościoła - pod chórem. Zachęcamy do obejrzenia dzwonów i zapoznania się z inskrypcjami nadzwonnymi (więcej informacji w zakładce „BUDOWA KOŚCIOŁA” na stronie internetowej naszej Parafii: ignatki.archibial.pl). Cztery dzwony do naszego kościoła będą eksponowane w tym miejscu do czasu wybudowania wieży, co zamierzamy zrealizować w przyszłym roku. Dziękujemy za ofiary na wieżę i dzwony. Naszym parafianom i gościom przybywającym do naszego kościoła proponujemy pamiątkę tj. dwa różnego rodzaju kubki z grafiką i wizualizacją naszej świątyni. Przy tej okazji można złożyć dobrowolną ofiarę na budowę naszego kościoła.

8. Życzymy Wszystkim błogosławionej niedzieli oraz szczęśliwego Nowego 2021 Roku! Duszpasterze.