Aktualności

Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi - 1 - stycznia 2021 r.

| dodał:

1. Nowy Rok - uroczystość nakazana - obowiązująca - Świętej Bożej Rodzicielki MARYI, dzień modlitwy o pokój na świecie i nadanie Dziecięciu Bożemu imienia JEZUS. Porządek Mszy św. NIEDZIELNY: 7.00, 10.00, 12.00, 19.30. Za udział w publicznym odmówieniu hymnu “O, Stworzycielu, Duchu, przyjdź”, można uzyskać odpust zupełny. Jest to 1-szy piątek stycznia - wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 19.00, kapłani odwiedzą chorych w godzinach od 14.00 do 16.00. Dzisiaj nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

2. W sobotę (2 I) wspomnienie św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, Biskupów i Doktorów Kościoła. Jest to 1-sza sobota miesiąca. Czcimy Niepokalane Serce NMP.

3. Najbliższa niedziela (3 I) będzie 1-szą niedzielą miesiąca - z tej racji po Mszy św. o godz. 7.00 będzie  Różaniec KŻR z Ignatek - Osiedle, a przed Mszą św. o godz. 12.00 Różaniec KŻR ze Śródlesia.

4. Życzymy Wszystkim  parafianom, gościom przebywającym w naszej parafii, składamy serdeczne życzenia szczęśliwego Nowego Roku, niech rozpoczynający się rok przyniesie jak najwięcej dobra, sukcesów, obfitości Bożego błogosławieństwa i owocnego dawania świadectwa swojej wiary. Duszpasterze!