Aktualności

Ogłoszenia Parafialne

| dodał:

​2 Niedziela po Bożym Narodzeniu, 3 I 2021 r.

1. W naszej Parafii w Roku Pańskim 2020 udzielono 24 chrztów, pobłogosławiono 3 małżeństwa, 15 osób odeszło do Pana, 30 dzieci przystąpiło do I Komunii Świętej, 31 młodych przystąpiło do Bierzmowania oraz rozdano około 13.500 Komunii Świętych. BOGU NIECH BĘDĄ DZIĘKI!

2. Dziś jest 1-sza niedziela miesiąca (3 I). Po Mszy św. o godz. 7.00 będzie Różaniec KŻR z Ignatek - Osiedle, a przed Mszą św. o godz. 12.00 Różaniec KŻR ze Śródlesia.

3. W środę (6 I) uroczystość Objawienia Pańskiego, czyli Trzech Króli. Poświęcenie złota, kadzidła, wody i kredy na każdej Mszy św. Msze św. według porządku niedzielnego: 7.00, 10.00, 12.00, 19.30. Taca na MISJE.

4. W następną niedzielę (10 I) święto Chrztu Pańskiego i zakończenie okresu Narodzenia Pańskiego. Żłóbek Pana Jezusa i choinki pozostaną w kościele do święta Matki Bożej Gromnicznej (2 II), do tego czasu można też śpiewać kolędy.

5. BÓG ZAPŁAĆ! - wszystkim ofiarodawcom, którzy wspierają naszą Parafię poprzez ofiary składane na tacę i wpłacane na rachunek bankowy naszej Parafii. 

6. Zgodnie z rozporządzeniem ks. Arcybiskupa kolęda w tym roku nie będzie miała tradycyjnej formy. Księża nie będą odwiedzali wiernych w ich mieszkaniach i domach. W związku z powyższym zapraszamy naszych parafian do modlitwy w kościele parafialnym z łączności duchowej z tymi, którzy nie będą mogli przybyć do świątyni i pozostaną w domach. Msze św. za parafian i mieszkańców w poszczególne dni o godz. 19.30, będą transmitowane drogą internetową. Tradycyjnie  w uroczystość Objawienia Pańskiego (6 I) zostaną poświęcone: złoto, kadzidło i mirra oraz woda do poświęcenia domostw i kreda, które każdy zaniesie do swego domu, aby potem odmówić przygotowane modlitwy, pokropić wodą święconą dom, zapalić kadzidło i kredą oznaczyć mieszkanie katolików. Tzw. „zestawy kolędowe” zostały przygotowane dla wszystkich rodzin naszej parafii. Te rzeczy przygotowane do poświecenia, zostały zapakowane w jednorazowe opakowania i będą również przekazywane w poszczególne dni na kolędzie w naszym kościele.  Program kolędy jest umieszczony na stronie internetowej naszej Parafii, na tablicy ogłoszeń oraz będzie przypominany w ogłoszeniach parafialnych. Już w tym tygodniu po Uroczystości Objawienia Pańskiego w kolejne  dni 7 – 8 – 9 stycznia  zapraszamy naszych Parafian z Hryniewicz. W następne dni zgodnie z harmonogramem zapraszamy parafian i mieszkańców z Ignatek - Osiedle, Ignatek i Śródlesia. W czasie tych spotkań podczas Mszy świętych zostanie zebrana taca na budowę kościoła i tradycyjnie na kolędę. Ofiary na budowę kościoła prosimy podpisać i oznaczyć w kopercie lub przekazać osobiście w kancelarii - zakrystii, bądź przesłać na rachunek bankowy naszej Parafii. Pozostałe ofiary zebrane na tacę będą policzone jako ofiary na kolędę. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!

7. Ukazał się styczniowy numer czasopisma “Drogi Miłosierdzia” poświęcony z znacznej części osobie św. Józefa, którego papież Franciszek ogłosił Patronem roku 2021. Jest wywiad z biskupem Adrianem Galbasem SAC, a także artykuł o apostazji i wiele innych ciekawych informacji, m. in. o Krzyżu Karawaka umieszczonym na  kościele św. Stanisława BM. w Białymstoku. Zachęcamy do lektury! Tylko 3 zł. za egzemplarz.

8. Życzymy Wszystkim błogosławionej niedzieli oraz błogosławionego, szczęśliwego Nowego 2021 Roku! Duszpasterze