Aktualności

Ogłoszenia Parafialne

| dodał:

1 Niedziela zwykła - święto Chrztu Pańskiego, 10 I 2021 r.

1. Dziś kończy się okres Bożego Narodzenia. Żłóbek Pana Jezusa i choinki pozostaną w kościele do święta Ofiarowania Pańskiego, czyli Matki Bożej Gromnicznej (2 II), do tego czasu można śpiewać kolędy.

2. Dziś jest 2-ga niedziela miesiąca. Ofiary na tacę są zbierane na budowę naszego kościoła. BÓG ZAPŁAĆ! - wszystkim ofiarodawcom, którzy wspierają naszą Parafię poprzez ofiary składane na tacę i wpłacane na rachunek bankowy naszej Parafii.

3. Zgodnie z rozporządzeniem ks. Arcybiskupa kolęda w tym roku nie będzie miała tradycyjnej formy. Księża nie będą odwiedzali wiernych w ich mieszkaniach i domach. W związku z powyższym zapraszamy naszych parafian do modlitwy w kościele parafialnym z łączności duchowej z tymi, którzy nie będą mogli przybyć do świątyni i pozostaną w domach. Msze św. za parafian i mieszkańców w poszczególne dni są odprawiane o godz. 19.30 i są również transmitowane drogą internetową. Tradycyjnie w uroczystość Objawienia Pańskiego (6 I) zostały poświęcone: woda do poświęcenia domostw, kadzidło i kreda, które każdy zaniesie do swego domu, aby potem odmówić przygotowane modlitwy, pokropić wodą święconą dom, zapalić kadzidło i kredą oznaczyć mieszkanie katolików. Tzw. „zestawy kolędowe” zostały przygotowane dla wszystkich rodzin naszej parafii. Te poświęcone rzeczy, zostały zapakowane w jednorazowe opakowania i są również przekazywane w poszczególne dni na kolędzie w naszym kościele. Program kolędy jest umieszczony na stronie internetowej naszej Parafii, na tablicy ogłoszeń i jest przypominany w ogłoszeniach parafialnych. W ubiegłym tygodniu odbyła się kolęda dla mieszkańców z Hryniewicz. W tym tygodniu od poniedziałku do piątku  zapraszamy naszych Parafian z Ignatek - Osiedle, a w sobotę z Ignatek - przeczytać program: program_koledy_2021_w_kosciele.pdf   W czasie tych spotkań podczas Mszy świętych zostanie zebrana taca na budowę kościoła i tradycyjnie na kolędę. Ofiary na budowę kościoła prosimy podpisać i oznaczyć w kopercie lub przekazać osobiście w kancelarii - zakrystii, bądź przesłać na rachunek bankowy naszej Parafii. Pozostałe ofiary zebrane na tacę będą policzone jako ofiary na kolędę. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!

4. Życzymy Wszystkim błogosławionej niedzieli oraz pomyślnego tygodnia. Duszpasterze