Aktualności

Ogłoszenia Parafialne

| dodał:

4 Niedziela zwykła - 1 II 2015 r.

1. Dziś jest 1-sza niedziela miesiąca: po Mszy św. o godz. 11.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja, a o godz. 15.00 różaniec KŻR mężczyzn w kościele. Dziś taca na Fundusz Remontowo-Budowlany Archidiecezji Białostockiej.

2. W tym tygodniu:

- w poniedziałek (2 II) święto Ofiarowania Pańskiego czyli Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. z poświęceniem świec gromnic w naszym kościele o godz. 8.30, 10.00 i 18.oo. Msza św. w kaplicy Sióstr o godz. 6.45. Jutro (tradycyjnie) żegna się żłóbek i kończy się śpiewanie kolęd. Jutro jest Światowy Dzień Życia Konsekrowanego - modlimy się za siostry zakonne i zakonników. Jutrzejsza taca jest przeznaczona na zakony klauzurowe.

- we wtorek (3 II) wspomnienie św. Błażeja, Biskupa i Męczennika, Patrona od chorób gardła. Poświęcenie świec i błogosławieństwo św. Błażeja na Mszy św. o godz. 6.30 i 18.00.

- w czwartek (5 II) wspomnienie św. Agaty, Dziewicy i Męczennicy. Błogosławieństwo chleba i wody ku czci św. Agaty o godz. 6.30 i 18.00. Jest to 1-szy czwartek miesiąca - dzień modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne.

- w piątek (6 II) wspomnienie św. Pawła Miki i Towarzyszy, Męczenników. Jest to 1-szy piątek miesiąca - czcimy NSPJ. Kapłani odwiedzą chorych od godz. 9.00.

- 7 lutego - 1-sza sobota miesiąca - czcimy Niepokalane Serce NMP.

3. Za tydzień (8 II) druga niedziela miesiąca - ofiary na tacę będą zbierane na dalsze prace renowacyjne we wnętrzu naszej świątyni.

4. Od lutego, Msze św. wieczorne, będą odprawiane o godz. 18.00. Kancelaria parafialna jest czynna o godz. 16.30 do godz. 17.30 po południu, a rano od 8.00 do 9.00.

5. Dzień skupienia narzeczonych odbędzie się w niedzielę (15 II). Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 12.45, a następnie spotkanie.

6. Zapraszamy do lektury nowego numeru "Gościa Niedzielnego", a w nim między innymi:

- Druga część (4 ostatnie odcinki) pasjonującego filmu o św. Teresie z Avila.

- Rzeczoznawca Komisji Majątkowej - skazany głośno, uniewinniony cicho.

- Do klasztoru wstępuje się po to, by umrzeć - rozmowa o rozeznaniu powołania.

"Gość Niedzielny" kosztuje obecnie 5 zł./egz.

W "Małym Gościu Niedzielnym" - głośna, szybka i biblijna PETARDA, najnowsza płyta ARKI NOEGO.

7. Zapraszamy do lektury lutowego numeru "Dróg Miłosierdzia", poświęconego osobom konsekrowanym. Polecamy artykuł omawiający ogłoszony przez papieża Franciszka Rok Życia Konsekrowanego i przedstawiający wydarzenia w naszej Archidiecezji, z nim związane. Na łamach czasopisma o swoim powołaniu i życiu opowiadają również siostry zakonne posługujące w Białymstoku. Przypominamy także postać bł. ks. Michała Sopoćki, którego 40. rocznicę śmierci obchodzimy w lutym b.r. W okres Wielkiego Postu wprowadzi nas artykuł, poświęcony jego trzem filarom, jakimi są: modlitwa, post i jałmużna.

8. Życzymy wszystkim dobrej niedzieli oraz pomyślnego tygodnia!

Duszpasterze.