Aktualności

Ogłoszenia Parafialne

| dodał:

5 Niedziela zwykła - 8 II 2015 r.

1. Dziś taca jest zbierana na prowadzenie prac związanych z renowacją  kościoła św. Stanisława B.M. w Białymstoku. Serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary.

2. W tym tygodniu:

- wczoraj 7 lutego był dzień imienin ks. Proboszcza Romualda Kułaka. Jeszcze w tym tygodniu polecamy pamięci modlitewnej naszych parafian dostojnego solenizanta.

- Stolica Apostolska poleciła, aby w ramach Roku Życia Konsekrowanego, dzisiaj w niedzielę w Kościele Powszechnym, obchodzony był dzień modlitw, refleksji i działania przeciw handlowi ludźmi. W związku z tym podczas Mszy Świętych w dzisiejszym dniu włączyliśmy się stosowną intencją do modlitwy wiernych. Prosimy o modlitwę w tej sprawie w kolejne dni tygodnia. Niech nie zabraknie nikogo we wspólnym zanoszeniu próśb, aby martwe sumienia osób zajmujących się handlem ludźmi, dotknięte światłem Bożego Miłosierdzia, dostrzegły w drugim człowieku nie niewolnika, ale siostrę i brata.

- we wtorek (10II) wspomnienie św. Scholastyki, Dziewicy;

- w środę (11II) wspomnienie NMP z Lourdes. Jest to Światowy Dzień Chorego. Ludzi chorych i starszych, którzy mogą przybyć do kościoła, zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00. Będą oni mogli przyjąć Sakrament Namaszczenia Chorych i specjalne błogosławieństwo dla chorych i osób w podeszłym wieku;

-w sobotę (14II) święto św. Cyryla, Mnicha i Metodego, Biskupa, Patronów Europy;

3. Uroczyste Msze św. ku czci bł. ks. Michała Sopoćki będą sprawowane w niedzielę (15 II 2015 r.):

- w Kaplicy Zgromadzenia Sióstr Jezusa Miłosiernego w Białymstoku przy ul. Poleskiej o godz. 10.00, pod przewodnictwem Biskupa Henryka Ciereszki;

- w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego przy ul. Radzymińskiej o godz. 15.00, pod przewodnictwem Arcybiskupa Edwarda Ozorowskiego, Metropolity Białostockiego.

4. W najbliższą niedzielę (15II) taca będzie zbierana na potrzeby Archidiecezjalnego Wyższego Seminarium Duchownego w Białymstoku.

5. Dzień skupienia narzeczonych odbędzie się w naszym kościele w niedzielę (15II) - rozpoczęcie Mszą św. o godz. 12.45, a po Mszy św. spotkanie w kościele.

6. W lutym kandydaci do bierzmowania klas III Gimnazjum spotykają się na katechezie w IV niedzielę miesiąca (22II), ponieważ III niedzielę lutego (15II) jak podaliśmy wcześniej - będzie dzień skupienia narzeczonych.

7. Zapraszamy do lektury nowego numeru "Gościa Niedzielnego", a w nim między innymi:

- Adam i Ewa po pigułce. Nic nie wpłynęło tak mocno na relacje między płciami jak wynalazek chemicznej antykoncepcji

- Polscy misjonarze powinni dostać pokojowego Nobla

- Obrońcy życia oskarżeni przez aborterów

- Arabia Saudyjska jest bezlitosna dyktaturą

- zakup Pendolino był błędem

8. Zapraszamy do lektury lutowego numeru "Dróg Miłosierdzia", poświęconego osobom konsekrowanym. Polecamy artykuł omawiający ogłoszony przez papieża Franciszka Rok Życia Konsekrowanego i przedstawiający wydarzenia w naszej Archidiecezji, z nim związane. Na łamach czasopisma o swoim powołaniu i życiu opowiadają również siostry zakonne posługujące w Białymstoku. Przypominamy także postać bł. ks. Michała Sopoćki, którego 40. rocznicę śmierci obchodzimy w lutym b.r. W okres Wielkiego Postu wprowadzi nas artykuł, poświęcony jego trzem filarom, jakimi są: modlitwa, post i jałmużna.

9. Życzymy wszystkim dobrej niedzieli oraz pomyślnego tygodnia!

Duszpasterze.