Aktualności

Ogłoszenia Parafialne

| dodał:

6 Niedziela zwykła - 15 II 2015 r.

1. Dziś w naszym kościele gościmy kleryka i ks. Marka Czecha, profesora AWSD w Białymstoku, który głosi Słowo Boże. Ofiary zebrane w dzisiejszym dniu są przeznaczone na potrzeby Seminarium.

2. W tym tygodniu:

- we wtorek (17 II) o godz. 17.30 modlitwa różańcowa za rodziny i o pokój;

3. Dziś rozpoczyna się 48. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem: "Abstynencja dzieci troską rodziny, Kościoła i narodu". Dzisiejsza niedziela jest dniem ekspiacji za grzechy pijaństwa. Zachęcamy serdecznie do trzeźwości i abstynencji od wszelkich napojów alkoholowych przez cały Wielki Post.

4. W Środę Popielcową (18 II) rozpoczyna się Wielki Post. Msze Święte z posypaniem głów popiołem będą odprawiane o godz. 8.30,10.00,16.30 i 18.00. Msza św. w kaplicy Sióstr Misjonarek o godz. 6.45.

5. W Środę Popielcową obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post:

- Wstrzemięźliwość = powstrzymanie się od spożywania pokarmów mięsnych. Obowiązuje wszystkich po skończeniu 14 roku życia aż do śmierci, we wszystkie piątki całego roku;

- Post = ograniczenie ilości spożywania potraw. Obowiązuje w Środę Popielcową i w Wielki Piątek i dotyczy wszystkich między 18 a 60 rokiem życia.

6. Od Środy Popielcowej do I niedzieli Wielkiego Postu są dni modlitwy o ducha pokuty (czwartek, piątek i sobota).

7. Nabożeństwa Pasyjne w naszym kościele w czasie Wielkiego Postu:

- DROGA KRZYŻOWA w piątki o godz. 17.30 - dla wszystkich;

- GORZKIE ZALE w soboty i niedziele o godz. 17.30.

8. Podobnie, jak w latach poprzednich, odprawiać będziemy Drogę Krzyżową w czterech miejscach naszych Parafii. W kolejne niedziele Wielkiego Postu gromadzić się będziemy o godz. 15.00, aby prosić Pana Boga o miłosierdzie dla naszych Parafii i o dobre odprawienie Rekolekcji Wielkopostnych i Misji Świętych dla wszystkich.

- niedziela (22 II) - osiedle przy ul. Dubois - początek przy bloku nr 27, zakończenie w kościele wojskowym św. Jerzego.

- niedziela (1 III) - Ignatki Osiedle.

- niedziela (8 III) - Hryniewicze.

- niedziela (15 III) - Nowe Miasto - osiedle Kawaleryjskie.

9. Rekolekcje Wielkopostne rozpoczną się w V niedzielę Wielkiego Postu (22 III) i będą trwały do środy (25III). Dokładny program będzie podany później. Za udział w Rekolekcjach Wielkopostnych oraz nabożeństwach pasyjnych Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali, każdorazowo można uzyskać odpust zupełny.

10. Zespół Szkół Katolickich imienia księdza Franciszka Blachnickiego w Białymstoku rozpoczyna nabór na nowy rok szkolny do gimnazjum i szkoły podstawowej. Od września 2014 r. szkoła przeniosła się z osiedla Białostoczek i obecnie znajduje się przy ul. Transportowej 2 (dawny INSTAL). Dni otwarte szkoły odbywają się w soboty: 21 lutego, 14 marca, 11 kwietnia w godz. od 10.00 do 12.00. Bliższe informacje na plakacie na tablicy ogłoszeń, w siedzibie szkoły i na stronie internetowej; www.szkolabudujemyludzi.pl

11. Zapraszamy do lektury nowego numeru "Gościa Niedzielnego". Dzisiaj między innymi:

- Szczera rozmowa z apb. Henrykiem Hozerem

- W jakiego Boga wierzą muzułmanie?

- Jakim prezydentem chce być Andrzej Duda?

- Wojenne historie Polaków z Donbasu

- W Popielec zaczynamy duchowy trójbój: modlitwa, post, jałmużna.

11.. Życzymy wszystkim - Parafianom i Gościom - dobrej niedzieli oraz pomyślnego tygodnia.

Duszpasterze.