Aktualności

Ogłoszenia Parafialne

| dodał:

I Niedziela Wielkiego Postu - 22 II 2015 r.

1. Dziś o godz. 15.00 Droga Krzyżowa na Osiedlu przy ul. Dubois - rozpoczęcie przy bloku nr 27, a zakończenie w kościele wojskowym św. Jerzego. Zapraszamy do licznego udziału w tym nabożeństwie mieszkańców osiedla.

2. W tym tygodniu:

- we wtorek (24 II) o godz. 17.30 modlitwa różańcowa za rodziny i o pokój na świecie, zwłaszcza na Ukrainie.

- od jutra (21 II) pragniemy wznowić adorację Najświętszego Sakramentu półtorej godziny przed wieczorną Mszą św. (od godz. 16.30) codziennie. Chcemy modlić się w następujących intencjach:

*o błogosławione owoce Misji Świętych, które odbędą się w kwietniu, po Wielkanocy, z okazji 40 rocznicy powstania Parafii św. Stanisława B. M.

* o błogosławieństwo Boże w budowie nowego kościoła św. Jana Pawła II w Ignatkach-Osiedle.

* o pokój na całej ziemi, a zwłaszcza na Ukrainie. Zapraszamy serdecznie mieszkańców obu parafii na tę modlitwę!

3. Nabożeństwa pasyjne w naszym kościele w czasie Wielkiego Postu:

- DROGA KRZYŻOWA w piątki o godz. 17.30 - dla wszystkich;

- GORZKIE ŻALE w soboty i niedziele o godz. 17.30.

4. Podobnie, jak w latach poprzednich, odprawiać będziemy Drogę Krzyżową w czterech miejscach naszych Parafii. W kolejne niedziele Wielkiego Postu gromadzić się będziemy o godz. 15.00, aby prosić Pana Boga o miłosierdzie dla naszych Parafii i o dobre odprawienie Rekolekcji Wielkopostnych i Misji Świętych dla wszystkich.

- II niedziela (1 III) - Ignatki Osiedle.

- III niedziela (8 III) - Hryniewicze.

- IV niedziela (15 III) - Nowe Miasto - osiedle Kawaleryjskie.

5. Rekolekcje Wielkopostne rozpoczną się w V niedzielę Wielkiego Postu (22 III) i będą trwały do środy (25 III). Dokładny program będzie podany później. Za udział w Rekolekcjach Wielkopostnych oraz nabożeństwach pasyjnych Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali, każdorazowo można uzyskać odpust zupełny.

6. Zespół Szkół Katolickich im. księdza Franciszka Blachnickiego w Białymstoku rozpoczyna nabór na nowy rok szkolny do gimnazjum i szkoły podstawowej. Od września 2014 r. szkoła przeniosła się z osiedla Białostoczek i obecnie znajduje się przy ul. Transportowej 2 (dawny INSTAL). Dni otwarte szkoły odbywają się w soboty: 21 lutego, 14 marca, 11 kwietnia w godz. od 10.00 do 12.00. Bliższe informacje na plakacie na tablicy ogłoszeń, w siedzibie szkoły i na stronie internetowej; www.szkolabudujemyludzi.pl

7. Od Środy Popielcowej rozpoczęły się cotygodniowe biblijne spotkania dla dorosłych. Odbywają się one w każdą środę w godz. 19.00 - 20.30 w Centrum Formacji Pastoralno-Katechetycznej przy ul. Warszawskiej 50 w Białymstoku. Będą trwać do środy, 6 maja.

8. W następną niedzielę (1 III) ofiary na tacę - na Kurię Metropolitalną Białostocką, a przed kościołem zbiórka do puszki na Misje - AD GENTES.

9. Zapraszamy do lektury nowego numeru "Gościa Niedzielnego". Dzisiaj między innymi:

- chrzest Polski to kalkulacja, czy akt wiary Mieszka I?

- w Polsce istnieje nowoczesny przemysł kosmiczny;

- czy porozumienie w Mińsku zapewni pokój na Ukrainie?

- muzyka "na żywo" na Jasnej Górze.

- W "Małym Gościu Niedzielnym" między innymi: o dzieciach z Ukrainy, które z rodzicami uciekły przed wojną do Polski oraz plakat na wklejanie obrazków z Drogi Krzyżowej.

10. Życzymy wszystkim - Parafianom i Gościom - dobrej niedzieli oraz pomyślnego tygodnia.

Duszpasterze.